Brudziński apeluje: „9 czerwca możemy powiedzieć NIE temu szaleństwu, które w UE jest przygotowywane, a mianowicie tzw. przymusowej relokacji”
Wejście w życie paktu migracyjnego otworzy jeszcze szerzej drzwi do Europy i zachęci kolejne setki tysięcy osób, żeby tutaj przybywali – powiedział w piątek w Szczecinie wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, europoseł Joachim Brudziński.
Podczas konferencji prasowej w Szczecinie Brudziński, nawiązał do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. 28 maja nad ranem na odcinku granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie) został zaatakowany żołnierz. Szeregowy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej został raniony nożem przez jednego z mężczyzn, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę. Żołnierz zmarł w czwartek.
"Mówiliśmy w tej kampanii o tej wojnie hybrydowej, a dzisiaj są już ofiary śmiertelne, czyli de facto wojny realnej, która nieuchronnie, powoli zbliża się do naszych granic" – powiedział Brudziński.
"Informacje o tej tragicznej śmierci, ale również o zatrzymaniu polskich żołnierzy pokazują, że trzeba powiedzieć twarde +nie+. 9 czerwca jest szansa, żebyśmy pokazali obecnie rządzonym, panu Donaldowi Tuskowi, który próbuje się wyłgać z odpowiedzialności za to, co się dzisiaj w państwie dzieje. Przerzuca tę odpowiedzialność. a to na szefa MS Adama Bodnara, a to na szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza, a to w końcu na prokuratorów, a na samym końcu samych żołnierzy" – dodał polityk.
Odnosząc się do wyborów do Parlamentu Europejskiego powiedział, że "9 czerwca możemy powiedzieć +nie+ też temu szaleństwu, które w Unii Europejskiej jest przygotowywane, a mianowicie tzw. przymusowej relokacji".
"Wejście w życie paktu migracyjnego spowoduje ni mniej, ni więcej tylko jeszcze szersze otwarcie drzwi do Europy i zachęcanie kolejnych setek tysięcy, żeby tutaj przybywali" - mówił Brudziński. Jak dodał, to jest „realny problem”, który można powstrzymać na poziomie Parlamentu Europejskiego.
W zachodniopomorsko-lubuskim okręgu nr 13 do PE liderem listy PiS jest wiceprezes partii, europoseł Joachim Brudziński, drugie miejsce zajmuje eurodeputowana Elżbieta Rafalska, trzecie b. wiceminister w resortach środowiska i klimatu, posłanka Małgorzata Golińska. Kolejni na liście są: Jerzy Materna, Artur Szałabawka, Władysław Dajczak, Michał Jach, Małgorzata Gośniowska-Kola, Agnieszka Kurzawa. Zamyka ją b. wiceszef MSWiA, poseł i szef zachodniopomorskich struktur PiS Paweł Szefernaker.
Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 9 czerwca.