Afgański chłopiec nie umarł. Ministerstwo Zdrowia dementuje doniesienia OKO.press
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zdementował doniesienia OKO.press i wyborczej.pl, jakoby afgański chłopiec przebywający w polskim ośrodku zatruł się śmiertelnie grzybami.
Wojciech Andrusiewicz oświadczył, że stanowczo dementuje doniesienia o śmierci chłopca z Afganistanu po zatruciu grzybami w ośrodku dla cudzoziemców.
- Proszę media o więcej szacunku w przekazywaniu informacji dotyczących pacjentów, weryfikowanie przekazu i nierozpowszechnianie niepotwierdzonych doniesień - powiedział.
Żadne z afgańskich dzieci, które trafiły do warszawskiego CZD po zatruciu grzybami nie zmarło. Prosimy o potwierdzanie tego typu informacji w szpitalu bądź w resorcie zdrowia. Ministerstwo jest w bieżącym kontakcie ze szpitalem. https://t.co/NvMCIRXw3S
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) August 30, 2021
Informacje o rzekomej śmierci chłopca podały portale OKO.press i wyborcza.pl.
Najnowsze
„Wołyń i polskie czystki”? Wpis Wysockiej-Schnepf wywołał oburzenie
„To tłumaczenie nie jest przekonujące”. Kaleta o reakcji Trzaskowskiego na sygnały ze szpitala
Cenzura podczas sesji Rady Warszawy. Posłowi Glińskiemu wyłączono mikrofon