Abp Głódź walczy z ciężką chorobą. Prosi o modlitwę

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź poinformował w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej archidiecezji gdańskiej, że zmaga się z ciężką chorobą. Arcybiskup przebywa w szpitalu.
– "Przyjąłem nieoczekiwany krzyż choroby i cierpienia, godząc się z wolą Bożą. Przyjmuję ją, jaka będzie. Proszę o modlitwę – szczególnie tych, którzy doświadczają tego, co ja" – napisał abp Sławoj Leszek Głódź.
"Jeżeli jest taka wola Boża, chciałbym wam jeszcze służyć, drodzy księża i wierni, a moje cierpienie ofiaruję w intencji całej archidiecezji gdańskiej. Z serca wam błogosławię i wstawiennictwu Matki Bożej Różańcowej polecam” – zakończył swoje oświadczenie metropolita.
Jak powiedział wikariusz generalny archidiecezji gdańskiej ks. infułat Stanisław Bogdanowicz, metropolita przebywa w jednym z warszawskich szpitali. – Nie wiem jednak nic więcej na temat stanu zdrowia arcybiskupa – powiedział.
Abp Sławoj Leszek Głódź jest metropolitą gdańskim od kwietnia 2008 r., kiedy to papież Benedykt XVI mianował go na to stanowisko. Arcybiskup jest doktorem prawa kanonicznego i generałem dywizji.
Sławoj Leszek Głódź urodził się 13 sierpnia 1945 r. w Bobrówce w archidiecezji białostockiej. W latach 1991-2004 sprawował urząd biskupa polowego Wojska Polskiego. Po tym, jak w 2004 r. został podniesiony do godności arcybiskupa, objął funkcję biskupa diecezji warszawsko-praskiej, którą sprawował do momentu przeniesienia do Gdańska.
Polecamy Klarenbach. Tu się Mówi
Wiadomości
Sytuacja gospodarcza w Polsce coraz gorsza, a Kotula deklaruje: jest porozumienie z PSL-em w kwestii związków partnerskich
Obajtek tłumaczy sprawę uchylenia mu immunitetu. Mówi o politycznej zemście za połączenie Orlenu z Lotosem
Koalicja 13 grudnia balansuje nad przepaścią. Hołownia ma żądanie, które Tusk traktuje jako "szantaż"
Prof. Piotrowski: Sędziowie mogą dokonać oceny, czy rozporządzenie ministra jest zgodne z Konstytucją
Najnowsze

Kierowcy znów dopłacą. Rząd Tuska szykuje kolejne podwyżki opłat urzędowych

Prezydent odpowiada sejmowi w sprawie KRRiT. Nie uznaje wygaśnięcia kadencji jej członków

Koalicja 13 grudnia balansuje nad przepaścią. Hołownia ma żądanie, które Tusk traktuje jako "szantaż"

Prof. Piotrowski: Sędziowie mogą dokonać oceny, czy rozporządzenie ministra jest zgodne z Konstytucją

Sytuacja gospodarcza w Polsce coraz gorsza, a Kotula deklaruje: jest porozumienie z PSL-em w kwestii związków partnerskich

Prof. Manowska wydała oświadczenie w sprawie wniosku do TS dotyczącego jej immunitetu
