Polska w Final Six. Zagramy o pozycję lidera

FIVB.ORG

Polska reprezentacja siatkarzy wygrała w Krakowie ze Stanami Zjednoczonymi 3:2 i zameldowała się w fazie Final Six Ligi Światowej. Przed biało-czerwonymi bitwa o wyjście z pierwszego miejsca w grupie.

Do spotkania z liderami grupy nasi zawodnicy podchodzili po arcytrudnych meczach przeciwko Iranowi. Pierwszego seta chłopcy Antigi przegrali do 19, jednak w następnej partii doprowadzili do wyrównania. Trzeci set ponownie należał do graczy Stanów Zjednoczonych, jednak to było ostatnie słowo, które należało do Jankesów. Dwa ostatnie starcia Polacy wygrali kolejno do dwudziestu i dwunastu. Poza Polską, w fazie Final Six, na pewno zobaczymy USA, Brazylię, Serbię oraz Włochy. Dzisiejszy mecz biało-czerwonych ze Stanami zadecyduje o tym, kto wygra grupę B i tym samym trafi na teoretycznie słabszego rywala.

Źródło: fivb.com