„Polska na dzień dobry”. Sakiewicz: Pomoc rządu w Nowej Białej jest kluczowa

Fot Twitter/Mateusz Morawiecki

Genezą powstania każdego państwa, jest obrona przed zagrożeniami i chęć pomocy tym, którzy jej potrzebują – zauważył red. Tomasz Sakiewicz, odnosząc się do sobotniego pożaru w Nowej Białej.

W sobotę w Nowej Białej spłonęło 25 budynków mieszkalnych i jeszcze więcej gospodarczych. Z pomocą ruszył m.in. premier Mateusz Morawiecki. Zdrowy pijar polega na tym, że polityk się pojawia i mobilizuje opinię publiczną do pomocy. Pomoc rządu w Nowej Białej jest kluczowa i nie jest elementem żadnego PR-u. Zdrowy PR polega na tym, że polityk się pojawia i mobilizuje opinię publiczną do pomocy, ludzie mają poczucie, że ktoś się nimi zajmuje – zauważył publicysta.

Mamy przykłady, że ktoś przeszedł się po wałach i nic nie zrobił – przypomniał.

Powiedział też, że „jesteśmy po to dziennikarzami, żeby obserwować, czy ta pomoc jest ciągła”.

Prowadząca pytała też o powstanie Partii Republikańskiej Adama Bielana i zmianę sytuacji Jarosława Gowina. – Jarosław Gowin sam to sobie zrobił – uznał red. Sakiewicz. – Szuka w PiS-ie winowajców tego, że powstał nowy projekt. Kropką nad i było podpisanie przez niego Nowego Ładu, a chwilę potem odcięcie się od niego. Ludzie muszą rozumieć, co robi polityk – mówił gość programu.

– Jest rosnąca grupa ludzi, którzy mają już jakieś pieniądze, a jednocześnie mają konserwatywne poglądy. Ta grupa jest niezagospodarowana. Nie wierzyłem w ten środek, ale on zaczyna istnieć socjologicznie. Po ten kilkuprocentowy środek chce sięgnąć kilka ugrupowań – powiedział Tomasz Sakiewicz.

Dodał, że nie spodziewa się, żeby Jarosław Kaczyński chciał się pozbyć Gowina. Mimo ogromnych różnic między Ziobro a Gowinem, Ziobro potrzebował Gowina. Widać to było w Rzeszowie. Dzisiaj pojawienie się Bielana, może spowodować, że Ziobro będzie trochę grał z Bielanem – mówił Sakiewicz.

Tomasz Sakiewicz mówił też o odbywającej się w weekend Paradzie Równości. Patronował jej Rafał Trzaskowski. – Trzaskowski to człowiek radykalnej lewicy. Jeżeli chce tam chodzić, to niech działa zgodnie ze swoimi poglądami. Wyborcy muszą się jednak nauczyć wyciągać z tego konsekwencje – zauważył publicysta.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy