„Polska na dzień dobry”. Sakiewicz: Niemcy chcą słabej Polski, to się nie zmieni

Redaktor przewiduje, że polityka Niemiec wobec Polski się nie zmieni
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

– Pryncypium polityki Niemiec jest słaba Polska. Nie spodziewam się, że polityka niemiec zmieni się wobec Polski – stwierdził gość porannego programu redaktor Tomasz Sakiewicz.

– Czy Niemcy są socjalistyczne czy narodowe to ich duch imperialny jest realizowany. Już nie wojną, środki się zmieniły ale to dalej jest. Nie mają żadnego problemu niszczyć całe społeczności, które im się nie podobają mówił.

– Angela Merkel nie pochodziła z Polski tylko z tej części Polski, która miała tradycje polskie. Ona nie miała sentymentu do Polski tylko do tradycji pruskiej i to widać w jej polityce. Wokół Nord Stream 2 sytuacja na granicach się napięła. Za jej czasów nie wybuchła wielka wojna, ale jej działania zmniejszyły strefę bezpieczeństwa i pokoju – uważa Sakiewicz. 

– Nie znamy wszystkich kulisów nie wiemy czy Polski rząd popełnił jakiś błąd. Rząd Babisza poczuł krew. Poczuli nastroje UE wobec Polski i zwrócili się do TSUE – mówił Sakiewicz. Zarzucił, że TSUE nie jest niezawisłą instytucją.

– To jest obrażanie tych Polaków, którzy są w więzieniach. W Polsce mamy do czynienia z mafią, która rażąco nie przestrzega procedur. Porównywanie ich do ludzi, którzy cierpią jest krzywdzące. Trzeba mieć w sobie wiele buty, by tak powiedzieć – komentował zabieg lewicowych mediów, które porównania Borys i Poczobuta do polskich sędziów. 

– Gdyby świat był idealny, każdy mógłby podróżować gdzie chce. Ale niektórzy mają złe zamiary i przed tym państwa muszą się bronić. Z niektórymi krajami mamy otwartą granicę, bo nam to nie zagraża, ale są kraje, z którymi nie możemy prowadzić pokojowej wymiany turystycznej i handlowej, bo Rosja ma wymierzone w nasza strone głowice – stwierdził publicysta.

– Kluby Gazety Polskiej poprosiły o to żeby biuro klubów przygotowało jakąś inicjatywę. Najszybciej mogliśmy zorganizować sprzeciw pod urzędem reprezentującym Unię Europejską w Warszawie. Ma to pokazać sprzeciw Polaków wobec tego jak UE traktuje Polskę. Takie działania obywatelskie zawsze trzeba wspierać – zapewnił redaktor. Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy