Przejdź do treści
22:15 Warszawa: W Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudy z prezydentem-elektem Karolem Nawrockim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Nysie zaprasza na spotkanie z Danielem Obajtkiem oraz Michałem Dworczykiem, 5 czerwca (czwartek), g. 19:00, Nyski Dom Kultury ul. Wałowa 7
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

„Polska na dzień dobry”. Sakiewicz: Jesteśmy na granicy wymiany ognia

Źródło: Telewizja Republika

Bez wątpienia, jesteśmy na granicy wymiany ognia i ta granica jest coraz bardziej cienka - mówił na antenie TV Republika redaktor Tomasz Sakiewicz

- Na razie mamy do czynienia z terroryzmem państwowym - odpowiedział Sakiewicz na pytanie o to, czy mamy w tej chwili wojnę z Białorusią. Twierdzi, że na razie przeganiamy Białorusinów bez użycia broni palnej, ale sytuacja jest „niezwykle groźna”. „Jesteśmy na granicy wymiany ognia” - stwierdził.

#PolskaNaDzieńDobry | @TomaszSakiewicz: Bez wątpienia, jesteśmy na granicy wymiany ognia i ta granica jest coraz bardziej cienka. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) November 15, 2021

Redaktor Sakiewicz zauważył, że przebieg zdarzeń na granicy jest silnie skorelowany z powrotem Donalda Tuska do polskiej polityki. Zaznaczył, że Rosja zawsze chętnie „korzysta ze słabości zachodu”. Według niego, sankcje europejskie, wolta Gowina, a następnie powrót Tuska do polskiej polityki nie obeszły się bez obserwacji Putina, który zdecydował o wykorzystaniu naszej słabości.

#PolskaNaDzieńDobry | @TomaszSakiewicz: Rosja zawsze korzysta ze słabości Zachodu.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) November 15, 2021

Sakiewicz nie odrzucił, że być może mamy do czynienia z „układem rosyjsko-niemieckim”.

#PolskaNaDzieńDobry | @TomaszSakiewicz: Widać wyraźnie, jak działa rosyjska agentura, być może jest to cześć układy rosyjsko-niemieckiego.#włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) November 15, 2021

- Wielu posłów opozycji już dawno przekroczyło granicę zdrady narodowej - stwierdził Sakiewicz na pytanie, czy działanie polityków opozycji w sprawie kryzysu na granicy można nazwać „zdradą narodu”. Dodał, że „od czasów Smoleńska”, mamy do czynienia z „serią takich wydarzeń”, w których uczestniczy nasza opozycja, a które są ewidentnie na rękę Władimirowi Putinowi.

Sakiewicz dodał, że prawdopodobnie Platforma dostała „polecenie z Berlina”, aby zmieniła swoją linię w sprawie wydarzeń na granicy. 

- Gdy media typu tvn będą mogły uczestniczyć w wydarzeniach granicznych, będą wówczas przedłużać rosyjską propagandę o biednych dzieciach na granicy itd. - stwierdził red. Sakiewicz. 

Sakiewicz odniósł się także do Marszu Niepodległości.

- To był wielki, radosny marsz, na którym Polacy wykazali się odpowiedzialnością - mówił. - Trzaskowski próbując do niego nie dopuścić, chciał tym samym doprowadzić do rozróby. Na szczęście mu się to nie udało - stwierdził.

 

TV Republika

Wiadomości

Kamiński: Tusk nawyzywał Trumpa i Nawrockiego. Nie chcę takiego premiera

Młodzi odwracają się od liberalnej wizji Polski. Jest obciachowa

Sawicki: Tusk zamknął sobie drogę do rozmowy z Nawrockim

Zwrot w rumuńskiej polityce: transfery do AUR

Racewicz obnaża hipokryzję „elyty”. Stanęła za nią murem!

Portugalia: ponad 1,6 mln imigrantów. Będzie pół miliona więcej!

Wtargnął na posesję Trumpa, aby poślubić jego wnuczkę

Ironiczna odpowiedź USA na groźby Miedwiediewa

Korea Płd.: PKW zatwierdziła oficjalnie nowego prezydenta

Niemiecki polityk zapowiada ukaranie Polski za wybór Karola Nawrockiego

USA: cła idą od dziś w górę o 50 procent

Prokuratura Bodnara zatrzymała naczelniczkę CBA. W tle Pegasus

Poseł Czarnek tłumaczy wyjście z porannego wywiadu w Trójce

Dzisiaj Informacje Telewizja Republika 03.06.2025

Burza refleksyjna. Dlaczego zwycięstwo Nawrockiego tyle znaczy?

Najnowsze

Kamiński: Tusk nawyzywał Trumpa i Nawrockiego. Nie chcę takiego premiera

Racewicz obnaża hipokryzję „elyty”. Stanęła za nią murem!

Portugalia: ponad 1,6 mln imigrantów. Będzie pół miliona więcej!

Wtargnął na posesję Trumpa, aby poślubić jego wnuczkę

Ironiczna odpowiedź USA na groźby Miedwiediewa

Młodzi odwracają się od liberalnej wizji Polski. Jest obciachowa

Sawicki: Tusk zamknął sobie drogę do rozmowy z Nawrockim

Zwrot w rumuńskiej polityce: transfery do AUR