Przejdź do treści

Republika zapytała Trzaskowskiego o pomnik UPA. Migał się od odpowiedzi [WIDEO]

Źródło: Zrzut ekranu/Republika

Nasz reporter - Michał Gwardyński, uczestniczył dziś w porannej konferencji Rafała Trzaskowskiego. Kampania ruszyła, więc kandydaci starają się być jeszcze bardziej aktywni. Jak odpowiedź na pytanie ws. pomnika UPA w Polsce...?

Ekshumacja ofiar na Wołyniu

Donald Tusk kilka dni temu poinformował, że zapadła decyzja o pierwszych ekshumacjach polskich ofiar UPA na Ukrainie. 

Jednocześnie, w przestrzeni publicznej przebijają się doniesienia na temat tego, że będzie zgoda polskiej strony na to, by odnowić pomnik UPA w Polsce - na Górze Monastyr. Szef ukraińskiego MSZ miał przekazać, że powstała specjalna "grupa robocza", właśnie w tym celu. 

"Jak sam Pan powiedział - powstała grupa robocza, trwają rozmowy, ja nie chcę tego komentować. Musimy tę sprawę zakończyć i to się musi się kiedyś skończyć. Te osoby, które zginęły, muszą zostać godnie pochowane"

 - tak na pytanie o tę kwestię odparła Małgorzata Kidawa-Błońska. Nie dało to jednak jasnej i klarownej odpowiedzi na zadane jej przez dziennikarza pytanie. 

Trzaskowski też... uciekł

Reporter naszej stacji, Michał Gwardyński, dziś rano zapytał o tę kwestię Rafała Trzaskowskiego, wiceszefa Platformy Obywatelskiej. Tutaj też jasna i klarowna odpowiedź nie padła. 

"Ja bym się dzisiaj zajął Putinem, bo to jest dzisiaj najważniejsze. Trzeba wspierać Ukrainę militarnie. Rozmawiałem z prezydentem Zełenskim również o tym, że sprawy historyczne muszą być wyjaśniane. Bardzo się cieszę, że kwestia ekshumacji ruszyła do przodu, ale dla nas w tej chwili najważniejsze jest to, aby Polska była bezpieczna. Każdy kto dzisiaj próbuje rozmawiać o czymś innym, na co innego zwracać uwagę niż w tej chwili walka z Putinem, powinien się nad tym zastanowić"

 - padło z ust Trzaskowskiego. O pomniku jednak nie było ani słowa, a po chwili Trzaskowski opuścił miejsce konferencji. 

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Rząd planuje kary. Prawnicy: to będzie nieskuteczne

Armageddon w USA. Tylko w Teksasie śnieżyce, powodzie i pożary

Trump Make Disney Great Again! Koniec z różnorodnością!

Trump się nie zawahał. Potężne cięcia w amerykańskiej biurokracji

Coś dzieje się wewnątrz Ziemi. To wpłynie na długość dnia...

Marc Fogel wrócił do USA po latach w rosyjskiej niewoli

AKTUALIZACJA

Kanonada wybuchów w Kijowie. Zaatakowali pociskami balistycznymi

Jest projekt zmiany nazwy Grenlandii. Co na to Trump?

ESA zaprezentowała satelitę Biomass. Będzie mierzyć lasy na Ziemi

USA na skraju bankructwa. Musk ostrzega i wskazuje wyjście

Sabotaż w niemieckiej marynarce wojennej. Uszkodzone okręty

Gdzie się podziały rezerwy złota w rosyjskich bankach?

Nowy silnik gospodarczy Europy

Legendarny sędzia proponuje zmiany w rzutach karnych

Imigranci, śledztwa i polityka – gorąca debata w „W Punkt”

Najnowsze

Wesprzyj niezależne media. Nie pozwól na medialny monopol [SZCZEGÓŁY]

SPRAWDŹ TO!

Trump się nie zawahał. Potężne cięcia w amerykańskiej biurokracji

Coś dzieje się wewnątrz Ziemi. To wpłynie na długość dnia...

Marc Fogel wrócił do USA po latach w rosyjskiej niewoli

Kanonada wybuchów w Kijowie. Zaatakowali pociskami balistycznymi

AKTUALIZACJA

Rząd planuje kary. Prawnicy: to będzie nieskuteczne

Armageddon w USA. Tylko w Teksasie śnieżyce, powodzie i pożary

Trump Make Disney Great Again! Koniec z różnorodnością!