Marcin Romanowski na czele Polsko-Węgierskiego Instytutu Wolności

Były wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, który otrzymał azyl polityczny na Węgrzech, stanął na czele Polsko-Węgierskiego Instytutu Wolności. Instytut powstał w ramach Centrum Praw Podstawowych i ma analizować zagrożenia dla wolności oraz wartości zachodniej cywilizacji.
Jego powołanie zostało ogłoszone dzisiaj na konferencji prasowej, na której wystąpił również Miklos Szantho, szef Centrum.
Polska jako "laboratorium eksperymentów"
Poseł Romanowski, który w Polsce stał się celem ataków ze strony rządu, podkreślił w swoim wystąpieniu, że Polska stała się miejscem, w którym kwestionowane są fundamenty cywilizacji zachodniej.
- Polska stała się dziś laboratorium eksperymentów, w którym wartości stanowiące fundamenty cywilizacji zachodniej są kwestionowane i nieustannie atakowane. Instytut podejmuje się analizy tych trendów i poszukuje skutecznych mechanizmów obrony przed zagrożeniami dla wolności i tożsamości narodów
- powiedział Romanowski.
Jego słowa potwierdzają, jak dramatycznie zmieniają się realia polityczne w Polsce pod rządami Donalda Tuska, gdzie walka o podstawowe prawa opozycji staje się coraz trudniejsza.
Azyl polityczny na Węgrzech – ucieczka przed represjami
Przypomnijmy, że Romanowski jest ścigany przez polski rząd w związku z zarzutami o "udział w zorganizowanej grupie przestępczej" oraz "manipulowanie konkursami na środki z Funduszu Sprawiedliwości". Jednak prawnicy i politycy zgodnie podkreślają, że cała sprawa ma charakter polityczny, a działania te są próbą zemsty na opozycyjnych politykach.
Po wydaniu przez polski sąd decyzji o trzymiesięcznym areszcie, poseł Romanowski uzyskał azyl polityczny na Węgrzech.
To krok, który ma zapewnić mu ochronę przed prześladowaniami i dalszymi represjami ze strony polskiego rządu.
Węgierska perspektywa na polski kryzys
- Wydarzenia w Polsce są szczególnie pouczające z węgierskiej perspektywy. W ostatnim czasie w globalistycznych mediach i wypowiedziach niektórych polityków pojawia się myśl, że w przypadku zwycięstwa lewicowo-globalistycznego na Węgrzech chciano by wprowadzić model polski
– napisano na profilu Centrum Praw Podstawowych na Facebooku.
Instytut jako bastion obrony wolności
Powołanie Polsko-Węgierskiego Instytutu Wolności, to nie tylko osobisty sukces Marcina Romanowskiego, ale także ważny krok w obronie wartości, które w Polsce wydają się być zagrożone. Instytut ma na celu nie tylko analizowanie obecnych trendów politycznych, ale także poszukiwanie skutecznych metod obrony przed zagrożeniami dla wolności i narodowej tożsamości.
Źródło: Republika,
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Transmisja z Sejmu
Wiadomości
Najnowsze

„Wolałbym umrzeć niż skłamać” - Dariusz Matecki opowiada o areszcie

Wipler z wnioskiem do prokuratury: TVP promowała Trzaskowskiego za pieniądze podatników

Ziemkiewicz: Tusk służył wiernie Niemcom na przednich łapkach, a oni go ośmieszają
