Przejdź do treści
04:29 Portugalia: Ujęto mężczyznę, który chciał zaatakować młotkiem kandydującego na prezydenta Andre Venturę
02:37 USA: Dyrektor wywiadu - Rosja nie ma zdolności podbicia i okupacji Ukrainy
00:42 Turcja: Na północy kraju spadł kolejny niezidentyfikowany dron
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Przelewu wciąż nie ma. PiS składa zawiadomienie do prokuratury!

Źródło: x.com/@pisorgpl

"Jako Prawo i Sprawiedliwość składamy stosowne zawiadomienie do prokuratury" - poinformował w mediach społecznościowych Rafał Bochenek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Jest to pokłosie braku realnych działań ws. wypłaty pieniędzy na rzecz PiS, zgodnie z decyzją PKW.

Decyzja PKW

Państwowa Komisja Wyborcza musiała wykonać postanowienie Sądu Najwyższego i przyjęła sprawozdanie PiS z ostatnich wyborów. Zgodnie z decyzją PKW - minister finansów, Andrzej Domański powinien przelać pieniądze na konto PiS i nie ma od tego żadnego odwołania. W zasadzie, nie ma też innej możliwości - jeżeli nie chce w przyszłości odpowiadać za niedopełnienie obowiązków z art. 231 Kodeksu karnego, za co grozi do 3 lat więzienia. Szef resortu finansów od momentu wydania przez PKW postanowienia, reakcji wciąż brak. Głucha cisza.

Presja rośnie

Również partyjni koledzy z Platformy Obywatelskiej nie pomagają Domańskiemu ani trochę. Przeciwnie - wywierają presję, by nie wykonał on przelewu.

Sprawdź: Kiedy Domański wykona przelew dla PiS? Presja rośnie!

Dziś na antenie RMF FM, Grzegorz Schetyna, senator Koalicji Obywatelskiej rzucił:

Mam nadzieję, że minister finansów nie wypłaci pieniędzy Prawu i Sprawiedliwości, ale to jest jego decyzja, którą podejmie w najbliższych dniach, a może godzinach. Decyzje PKW były dwie, więc tej sytuacji towarzyszy duży znak zapytania. Możliwa jest formuła odmowy, ale możliwa jest także formuła depozytu sądowego, żeby minister finansów mógł poczekać na rozstrzygnięcie tej sprawy przez sąd

Jednocześnie, partyjny kolega Domańskiego wskazuje, że to na ministerstwie finansowym spoczywa odpowiedzialność za podjętą decyzję. 

PiS reaguje

Dziś w mediach społecznościowych, Rafał Bochenek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że ugrupowanie podjęło kroki prawne, w związku z brakiem reakcji resortu finansów.

Podobno do dyskusji o wypłacie środków finansowych dla PiS przymierza się Rada Ministrów. Decyzja Rady Ministrów, dot. wypłaty środków finansowych należnych PiS, niezależnie od tego jaka ona będzie, nie ma żadnego znaczenia prawnego!

 - napisał polityk.

Powtórzył także słowa Schetyny (akurat te zgodne z prawdą): "wszelka odpowiedzialność za niezrealizowanie uchwały PKW, a tym samym orzeczenia SN spoczywa osobiście na ministrze finansów Andrzeju Domańskim".

Brak realizacji ustawowych obowiązķów rodzi po stronie ministra Domańskiego odpowiedzialność konstytucyjną i prawnokarną.

 - dodał Bochenek.

I skwitował: "w związku z tym, jako PiS składamy stosowne zawiadomienie do prokuratury".

Źródło: Republika, x.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Wiadomości

imigranci

Kwestionują Konwencję Genewską: Służyła uciekinierom z ZSRR, nie masowej imigracji 2025

Premier Australii odbierze mieszkańcom broń. To odpowiedź na terroryzm

Mieszkańcy zauważyli drona z rozwiniętym spadochronem

Orban przestrzega przed wielkimi masami imigrantów

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kto wygrał ten rok? Polacy wprost: Karol Nawrocki! [SONDAŻ]

Leon XIV zwrócił się z zachętą do polskich małżeństw

Müller: rządzący doprowadzili do efektu mrożącego całą administrację publiczną

Nie żyje wybitny muzyk jazzowy. Michał Urbaniak odszedł w wieku 82 lat

Będą bezpieczne wybory na Ukrainie? Zełenski zabrał głos

Młodzi Niemcy niebawem dostaną pisma z Bundeswehry. W jakiej sprawie?

W stolicy Korsyki francuska policja zabiła nożownika!

Romanowski ostro o Żurku: nie można spodziewać się po nim przestrzegania prawa!

Takie będą najbliższe dni. Sprawdź prognozę pogody!

Martwa staruszka na pokładzie samolotu do Londynu. „Słyszysz mnie?"

We Włoszech aresztowano ponad 380 osób podczas wielkiej operacji antynarkotykowej!

Najnowsze

imigranci

Kwestionują Konwencję Genewską: Służyła uciekinierom z ZSRR, nie masowej imigracji 2025

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Kto wygrał ten rok? Polacy wprost: Karol Nawrocki! [SONDAŻ]

Leon XIV zwrócił się z zachętą do polskich małżeństw

Müller: rządzący doprowadzili do efektu mrożącego całą administrację publiczną

Nie żyje wybitny muzyk jazzowy. Michał Urbaniak odszedł w wieku 82 lat

skup broni w Australii w 1996

Premier Australii odbierze mieszkańcom broń. To odpowiedź na terroryzm

dron w Turcji

Mieszkańcy zauważyli drona z rozwiniętym spadochronem

Wiktor Orban

Orban przestrzega przed wielkimi masami imigrantów