„Polityczna kawa”. Zaprasza Tomasz Sakiewicz

Fot. Portal TV Republika (PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ / POOL, PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK /)

Gośćmi „Politycznej kawy” są europoseł PiS Witold Waszczykowski, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Piotr Łuczak z UKSW oraz Władysław Teofil Bartoszewski z PSL-koalicja Polska.

– Wczoraj Polacy zremisowali z Hiszpanią 1:1. Panowie odnieśli się do tego meczu. nie lubię pretensji do trenerów i sędziów. Większość z nas była wczoraj zbyt małej wiary – powiedział Waszczykowski.

Rozmowa dotyczyła też spotkania prezydenta USA Joe Bidena z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Biden planował jakąś formę resetu. Zaczął groźnie, nazywając Putina mordercą, po czym bardzo szybko zaproponował mu spotkanie. Zaproponował szereg kompromisów, a nie uzyskał niczego w zamian. To dość dziwna strategia – stwierdził Witold Waszczykowski.

–Być może ta zmiana była spowodowana spotkaniami w Europie. Putin będzie się zachowywał tak jak dotychczas. Z niczego się nie wycofał, do niczego się nie zobowiązał. Po spotkaniu Putin-Biden wiemy, że polityka rosyjska pozostanie agresywna – dodał gość programu.

– Wiele wskazuje, że Biden szukał poparcia w europie dla swojej polityki wobec Chin. Wydaje się, że go nie znalazł – podsumował.

Bartoszewski dodał, „administracja USA nie była gotowa”. – Joe Biden jest doświadczony w polityce, także zagranicznej. . A popełnił dość elementarne błędy. Szczególnie skrytykowano brak konsultacji przed wizytą z sojusznikami w Europie – zauważył.

– Sam szczyt: konferencja skrócona, eksperci zostali wyrzuceni jeszcze wcześniej – mówił Bartoszewski.

– Interesująca jest wypowiedź Bidena na temat cyberbezpieczeństwa. Co z tego wyniknie? Chciałbym zobaczyć – powiedział.

O ostatnich cyberatakach Tomasz Sakiewicz rozmawiał z Piotrem Łuczukiem. – Skala ataku na polskich polityków była ogromna, nasila się wraz z pandemią. skala ataku na polskich polityków była ogromna, nasila się wraz z pandemią – przyznał Łuczuk. – Zasypywanie fake newsami powoduje ogromną dezinformację i taki jest cel cyberwojny. Od nas zależy. czy dopuścimy je do naszej świadomości – dodał.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy