Policjanci z uśmiechem. Kabaret Młodych Panów w mundurach zamiast mandatów wręczał kwiaty

Artykuł
Kontrole skończyły się na pouczeniu
Fot. policja.pl

Z okazji Dnia Kobiet na bielskich ulicach pojawili się nietypowi policjanci. W trosce o bezpieczeństwo pieszych mundurowym z katowickiej i bielskiej drogówki towarzyszyli przedstawiciele Kabaretu Młodych Panów. Policjanci podczas wspólnego patrolu zwracali szczególną uwagę na wykroczenia pieszych.

Niecodzienni „policjanci” zawitali do Bielska-Białej. „Młodzi Panowie Policjanci” z Kabaretu Młodych Panów towarzyszyli na drogach mundurowym z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Niecodzienne patrole pojawiły się głównie w miejscach, w których piesi bardzo często skracają sobie drogę, przechodząc przez jednię poza pobliskimi przejściami dla pieszych. Wczoraj piesi, którzy zdecydowali się na taki krok, musieli liczyć się policyjną kontrolą. Z uwagi, iż były to patrole nietypowe, a osoby, które popełniły wykroczenie okazały skruchę, wszystkie kontrole skończyły się na zwróceniu uwagi. Jeśli naruszenia przepisów dopuściła się kobieta, poza życzeniami z okazji przypadającego Dnia Kobiet, od Młodych Panów Policjantów otrzymała tulipana oraz opaskę odblaskową.

Niestety, tylko w ubiegłym roku na śląskich drogach 31 kobiet straciło życie będąc pieszymi uczestnikami ruchu drogowego.

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy