Polacy SzczepimySię. Rzecznik rządu: Będą nowe rozwiązania dotyczące szczepień

Artykuł
Piotr Müller zwracał uwagę, że tempo spadku liczby szczepień zmalało
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Chcemy zaprezentować nowe rozwiązania dotyczące szczepień, być może jeszcze dziś – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu Piotr Müller był w radiowej Trójce pytany o nowe propozycje rządu, dotyczące promocji szczepień.

– Pewnego rodzaju rozwiązania nowe chcemy zaprezentować, być może one jeszcze dziś zostaną pokazane – powiedział.

Dopytywany, czy będzie to rozwiązanie zachęcające do szczepień i zmuszające do nich odpowiedział, że chodzi o „nowe rozwiązania, które zachęcają do szczepień”.

– Chcemy podsumować szereg działań, które zostały do tej pory podjęte, bo mam wrażenie, że część opinii publicznej nie wie o kilkudziesięciu dużych programach, które powodują, że w każdym miejscu zbieramy dodatkowe kilkadziesiąt czy kilkaset osób w różnych miejscach Polski – mówił Müller.

Obowiązkowe szczepienia

Zwracał uwagę, że ostatnio tempo spadku liczby szczepień zmalało.

– Liczba osób zaszczepionych wcale nie jest taka mała, jakby się wydawało, ale nie chcemy w żaden sposób odtrąbiać sukcesu – powiedział.

Rzecznik rządu przypomniał, że „nie ma chyba żadnego kraju Unii Europejskiej, który by wprowadził obowiązkowe szczepienia o charakterze powszechnym”.

W kilku krajach jest natomiast obowiązkowe szczepienie dla personelu medycznego.

– Na podstawie rekomendacji rady medycznej rozważamy takie rozwiązanie w zakresie służby zdrowia, natomiast co do innych grup zawodowych żądnych decyzji jeszcze nie ma – podkreślił rzecznik.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy