„Pilnujmy Polski”. Macierewicz: Między Rosją a Stanami ciągle narasta konflikt

Zapraszamy!
Fot. PAP/EPA/SERGEY ILYIN / KREMLIN / SPUTNIK

W programie „Pilnujmy Polski" na antenie TV Republika Ryszard Gromadzki rozmawiał z Antonim Macierewiczem, marszałkiem seniorem, przewodniczącym podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

Antoni Macierewicz powiedział, że administracja Bidena przygotowuje się m.in. do rozmów dotyczących relacji z Rosją.

- Administracja Bidena przygotowuje się do 2 ważnych wydarzeń. Przede wszystkim jest to szczyt NATO. Po drugie są to ewentualnych rozmowy z Rosją, które są zapowiadane już od miesiąca. A póki co widzimy, że konflikt cały czas narasta - zaznaczył.

Antoni Macierewicz przyznał, że mogą pojawiać się ciągłe problemy z budową Nord Stream 2.

- Myślę, że Nord Stream 2 nie ma szans mimo tego, jak wielkie naciski są na obecną administrację - dodał.

Macierewicz zauważył, że jest prowadzana negatywna kampania wymierzona w stronę budowy elektrowni atomowej.

- Polskojęzyczne media od dawna prowadzą kampanię wymierzoną przeciwko elektrowni atomowej zwłaszcza w Bełchatowie - powiedział.

- Nastąpił wielki atak ze strony mediów polskojęzycznych. Jak wiemy, teraz w Polskim Ładzie stwierdzono, ze fundamentem transformacji będzie energetyka nuklearna - dodał.

Antoni Macierewicz powiedział, że Niemcy oraz Rosja mieli nadzieję, że nasz kraj będzie od nich zależny pod kątem energetyki.

- Niemcy obawiają się, że Polska wymknie się im i Rosji spod kontroli energetycznej. Mieli nadzieję, że cały czas będziemy od nich zależni - przyznał.

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy