Pijane nastolatki nad jeziorem. Jedna wpadła do wody

Artykuł
Jezioro Durowskie, nad którym dziewczęta świętowały koniec wakacji
Fot. wagrowiec.eu

W sobotę cztery nastolatki świętowały zakończenie wakacji. Dziewczęta w wieku 14-16 lat spożywał wódkę nad jeziorem.

Nastolatki na miejsce imprezki wybrały sobie zacisze brzegu j. Durowskiego, kilkaset metrów za plażą miejską w stronę Durowa. Zaniepokojony widokiem leżących i wymiotujących dziewcząt spacerowicz, postanowił zareagować i wezwać pomoc. Operator numeru alarmowego 112 przekazał informację do dyżurnego Policji, który natychmiast wysłał najbliższy patrol.

Nieopodal znajdowali się policjanci z psem służbowym, którzy po kilku minutach już byli na miejscu. Okazało się, że dziewczęta miały duży problem z chodzeniem, jedna z nich wcześniej wpadła do jeziora, z którego nie mogła się wydostać. Pomogła jej w tym koleżanka. Obie przemoczone siedziały już przy brzegu.

Policjanci pomogli im się pozbierać i wyjść w stronę najbliższej drogi, gdzie przybyli wezwani na miejsce rodzice. Sprawa będzie miała swój dalszy bieg, gdyż każdorazowo o zachowaniu dzieci, naruszającym ogólnie przyjęte normy społeczne, mogące świadczyć o demoralizacji, informowany jest Sąd Rodzinny.

Od początku roku 2021 na terenie powiatu wągrowieckiego policjanci w trakcie przeprowadzanych interwencji ujawnili 27 niepełnoletnich, znajdujących się pod wpływem alkoholu. Konsekwencje jego spożywania są daleko idące. Oprócz zaburzeń równowagi, opóźnionego czasu reakcji i zaburzeń mowy, występuje zanik uczuć wyższych, otępienie umysłowe, osłabienie pamięci. Alkohol doprowadza do zaburzeń psychicznych, w konsekwencji do uzależnienia i choroby alkoholowej. Warto z dziećmi o tym rozmawiać.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Wągrowiec

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy