Pies zastrzelił myśliwego. Czworonóg nadepnął na strzelbę, która wypaliła

Artykuł
zdjęcie poglądowe

W tragicznym wypadku w stanie Kansas, myśliwy został zastrzelony przez psa. Podczas weekendowego polowania jego pupil nastąpił na strzelbę, która wypaliła, zabijając go na miejscu.

Mężczyzna siedział na przednim siedzeniu pickupa, a pies nadepnął na karabin, który leżał na tylnym siedzeniu. To spowodowało, że broń wystrzeliła prosto w mężczyznę, poinformował amerykański "Newsweek".

Funkcjonariusze z biura szeryfa hrabstwa Sumner pinformowali, że mimo zastosowania reanimacji w ciągu kilku minut od postrzału mężczyzna zmarł na miejscu.

Newsweek wyjaśnia, że w stanie Kansas ludzie muszą ukończyć kurs bezpieczeństwa i specjalistyczne szkolenie, aby uzyskać pozwolenie na broń. Myśliwi są również zobowiązani do bycia na bieżąco ze znajomością zasad bezpieczeństwa związanego z posiadaniem broni.

Sieć CBS przypomina, że w ostatnich latach miało miejsce kilka innych incydentów z bronią związanych z psami. W 2017 roku łowca bażantów ze stanu Iowa został przypadkowo postrzelony i ranny, gdy pies nadepnął na osłonę spustu strzelby.

Z kolei w roku 2022 myśliwy zginał, gdy wkładał swojego psa na tylne siedzenie swojej ciężarówki. Łapa psa dotknęła załadowanej strzelby, rozładowując broń i zabijając łowcę.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy