Pierwsze skoki na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie już za 9 dni

Artykuł
Pierwsze skoki na Mistrzostwach Świata już za 9 dni
pixabay.com

To będzie sportowe wydarzenie inne niż do tej pory. Już za 9 dni rozpoczyna się jedna z najważniejszych imprez w sportach zimowych, czyli Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym. Z powodu epidemii koronawirusa kibice nie będą mogli podziwiać na żywo najlepszych zawodników. Impreza odbędzie się bez udziału publiczności. Najlepsi skoczkowie i skoczkinie powalczą o medale na skoczni małej i dużej.

Oberstdorf ostatni raz gościł najlepszych skoczków świata na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w 2005 roku. Tegoroczne Mistrzostwa Świata zostały zdominowane przez epidemię koronawirusa. Zawody zostaną rozegrane bez udziału publiczności. Medale zostaną rozdane w kilku konkursach. Indywidualne medale dla kobiet i mężczyzn zostaną rozdane na skoczni małej. Panie nie będą rywalizowały indywidualnie na skoczni dużej jak mężczyźni. Rywalizacja będzie rozegrana także w konkursach drużynowych na małej (konkurs drużyn mieszanych) i dużej skoczni (konkurs drużynowy mężczyzn).

Michał Doneżal na tegoroczne Mistrzostwa Świata powołał 6 zawodników. Do Oberstdorfu pojedzie Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny oraz Klemens Murańka

Najpierw najlepsze skoczkinie i skoczkowie powalczą o medale na małej skoczni - (HS106). Pierwsze skoki na Mistrzostwach Świata już w środę 24 lutego o godzinie 18.00. Tego dnia do rywalizacji w kwalifikacjach przystąpią panie. Następnego dnia powalczą o medale. Konkurs ma rozpocząć się o godzinie 17.00. W piątek 26 lutego kibiców czekają podwójne emocje. To będzie długie popołudnie. Rywalizować będą panowie i panie. Najpierw rozegrany zostanie konkurs drużynowy kobiet (17.15). Około 20.30 do kwalifikacji przystąpią panowie. Mężczyźni między sobą rozdzielą medale następnego dnia, w sobotę 27 lutego. Początek o 16.30. Niedziela upłynie pod znakiem konkursu drużyn mieszanych. Start o 17.00. Od wtorku 2 marca rywalizacja przeniesie się na skocznię dużą - (HS137). O godzinie 18.00 zostaną rozegrane kwalifikacje kobiet. Dzień później, o 17.15 zostanie rozegrany konkurs indywidualny. Od 4 do 6 marca będą rywalizować panowie. W czwartek wezmą udział w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego. Początek kwalifikacji o 17.30. W piątek 5 marca od godziny 17.00 rozpocznie się konkurs indywidualny. Skoczkowie swój udział w  Mistrzostwach Świata zakończą sobotnim konkursem drużynowym. Początek zawodów o godzinie 17.00.

 

 

 

 

 

Źródło: Polskie Radio24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy