Pierwsza wygrana FC Barcelony

facebook.com/fcbarcelona

„Duma Katalonii” w swoim pierwszym przedsezonowym sparingu zmierzyła się z Los Angeles Galaxy w ramach turnieju International Championship Cup. Podopieczni Luisa Enrique pokonali amerykańską drużynę 2:1.

Wynik spotkania w pierwszej połowie otworzył Luis Suarez. W 56. minucie, kolejnego gola dla Barcelony strzelił Sergi Roberto. W doliczonym czasie gry, zespół z Los Angeles zdołał strzelić honorową bramkę, a jej zdobywcą został Tommy Meyer.

Mistrzowie Stanów Zjednoczonych mają w swoim składzie dwie wielkie gwiazdy światowego futbolu. Oprócz ściągniętego w tym oknie transferowym Stevena Gerrarda, w zespole z Los Angeles możemy odnaleźć Robbiego Keane'a.

W kolejnych starciach w ramach turnieju, FC Barcelona zmierzy się z Manchesterem United, Chelsea Londyn i PSG. Najbliższe z nich odbędzie się w sobotę, a naprzeciwko Katalończyków staną popularne „Czerwone Diabły”.