Patoartysta recydywista. Znany reżyser z zarzutami

Artykuł
Za posiadanie narkotyków reżyser może trafić na trzy lata za kratki
fot. screen youtube.com

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga postawiła reżyserowi Xawerowi Ż. zarzuty posiadania narkotyków. To jego nie pierwszy konflikt z prawem.

W październiku ubiegłego roku na warszawskim Wawrze Xawery Ż. został zatrzymany przez policję do rutynowej kontroli. W trakcie dokonywanych czynności policjanci znaleźli u niego folię z zawartością suszu roślinnego, a stan mężczyzny wskazywał na to, że był on po zażyciu środków odurzających.

„Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe w Warszawie skierowała w dniu 17 lutego 2022 r. akt oskarżenia przeciwko Xaweremu Ż. sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w dniu 14 października 2021 r. w Warszawie. Wówczas o godz. 4.50 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Subaru. Za kierownicą siedział znany reżyser Xawery Ż”. – poinformowała rzecznik prokuratury Katarzyna Skrzeczkowska.

„Wykonane w toku postępowanie opinie potwierdziły, że substancja, którą posiadał Xawery Ż. w ilości 0,975 g netto, jest to ziele konopi innych niż włókniste. Ponadto kierowca w momencie prowadzenia pojazdu miał w organizmie substancję psychotropową i środek odurzający w postaci kokainy, co miało wpływ na zaburzenie jego sprawności psychomotorycznych”.– dodała pani rzecznik.

CZYTAJ: Mata przejął Maka. Matę przejęła policja

Jest to nie pierwszy wybryk reżysera, który kierował samochodem pod wpływem kokainy.

W 1993 roku mężczyzna doprowadził do wypadku samochodowego. Wracając z Łodzi do Warszawy, uderzył prowadzonym przez siebie fiatem 126 p w drzewo. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 20-letnia Barbara Kosmal, córka Barbary Brylskiej.

W skierowanym do sądu akcie oskarżenia zarzuca się reżyserowi filmu „Mowa ptaków” popełnienie czynu z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, czyli posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Ponadto w postępowaniu wykroczeniowym Ż. odpowie za jazdę pod wpływem środków odurzających.

CZYTAJ: Gwałcący ksiądz, bojówki ONR i transwestyta. Oto sztuka według lewicy

Źródło: radiozet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy