Pasjonująca powieść "Wschodni Gambit". Spotkanie autorskie z Dorotą Kanią

"Wschodni Gambit"
SWS Media

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej rozmowy z redaktor Dorotą Kanią, autorką książki "Wschodni Gambit". Wyjątkowe spotkanie autorskie dotyczące jednej z najciekawszych powieści ostatnich lat.

"Wschodni Gambit" redaktor Doroty Kani to przełomowa powieść opowiadająca o walce, patriotyzmie i meandrach skomplikowanych działaniach wschodnich służb.

Ciekawa lektura do czytania, która zmienia spojrzenie na wiele spraw.

https://sklep.gazetapolska.pl/strona-glowna/160-wschodni-gambit.html

Głównym bohaterem jest profesor Stefan Nilsen. Niepozorny, chudy, wiecznie pochylony naukowiec z wyłupiastymi oczami, skrytymi za przyciemnionymi okularami, z ogromnym nosem, pod którym widnieje krótko przystrzyżony wąsik. Wygląda raczej na antykwariusza niż na pogromcę rosyjskich służb specjalnych, i nie tylko rosyjskich.

"Wschodni gambit" to książka o działaniach wywiadów, brudnych grach ludzi służb, wojnach, polityce i ogromnych pieniądzach.

Stefan Nilsen wraz z najbliższymi współpracownikami z nieformalnego think tanku musi rozwikłać zagadkę, kto jest informatorem rosyjskich służb i kim jest dziennikarz zwerbowany przez ludzi z komunistycznego wywiadu. Profesor ma coraz mniej czasu, a zdrajca jest bardzo blisko…

wsch_ga_670

Autorką jest redaktor Dorota Kania. Dziennikarka, pisarka, reżyserka, scenarzystka.

Absolwentka wydziału filozofii Akademii Teologii Katolickiej, obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pracowała w „Super Expressie”, „Życiu”, tygodniku „Nowe Państwo”, Radiu Plus, TVP,„Życiu Warszawy”, „Wprost”, „Gazecie Polskiej”, „Gazecie Polskiej Codziennie”. Zastępca redaktora naczelnego portalu Niezależna.pl, redaktor naczelna Telewizji Republika. Autorka i współautorka książek i filmów dokumentalnych, w tym bestsellerowej serii Resortowe dzieci.

Źródło: SWS Media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy