„Partyzanci”. Dziennikarze na celowniku reżimu

Artykuł
„Partyzanci” ukażą się 9 sierpnia, w pierwszą rocznicę sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi
Fot.: Portal TV Republika

Przy współudziale dziennikarzy Telewizji Republika powstaje książka poświęcona białoruskim kolegom po fachu i ich zmaganiom z reżimem Alaksandra Łukaszenki. Monika Maciejewska opisuje przypadek Barysa Hareckiego.

Książka będzie nosić tytuł: „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki”. Cały dochód z jej sprzedaży trafi do głównych jej bohaterów- białoruskich żurnalistów, prześladowanych brutalnie przez reżim Alaksandra Łukaszenki

Dziennikarka Telewizji Republika, Monika Maciejewska, opisuje historię Barysa Hareckiego - niezależnego wiceszefa Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy (BAŻ). W rozdziale mu poświęconym, publicystka opisze działalność Hareckiego oraz prześladowania i przeszkody, jakie spotykają go ze strony autorytarnych władz kraju za działalność na rzecz wolności słowa, prasy i swobód obywatelskich.

„Partyzanci” ukażą się 9 sierpnia, w pierwszą rocznicę sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi, które wywołały trwające wiele tygodni protesty na terenie całego kraju. 

Aby książka została opublikowana, potrzebna jest pomoc finansowa. Każda, nawet symboliczna kwota to ogromne wsparcie. 

 

party_670_670

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy