„Panie Jareczku kochany”. Ukraiński żołnierz apeluje do prezesa Kaczyńskiego

Artykuł
Ukraiński żołnierz nagrał oryginalny apel, w którym zwraca się po polsku do lidera Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Minął ponad miesiąc odkąd Rosja bandycko napadła na swojego sąsiada, obrońcy wciąż jednak prezentują ogromną wolę walki i wysokie morale. Tymczasem, ukraiński żołnierz nagrał oryginalny apel, w którym zwraca się po polsku do lidera Prawa i Sprawiedliwości.

- Drodzy, kochani Polacy, mam wielką prośbę od naszych żołnierzy na froncie, żebym coś takiego nagrał. No to nagrywam. Drodzy, kochani, naprawdę chcę podziękować od wszystkich wojskowych za tę pomoc, jaką nam dajecie. Chcę podziękować każdemu Ukraińcowi, który nam pomaga za granicą. Dużo nam pomagają, jesteśmy jak jeden naród. To jest niesamowite - rozpoczyna ukraiński żołnierz, posługując się naprawdę przyzwoitą polszczyzną. 

- Ale jest 1% taki tych uchodźców, na których wojskowi się wku****ją. Na naszych. Jak wchodzę na Tiktoka czy Instagrama, widzę jak z gwinta napie*****ją, piszą że są uchodźcami, cieszą się tym. Taka wielka prośba do naszych Ukraińców za granicą. Wyszkolić ich trochę - ciągnie Ukrainiec. 

- A najlepiej, to ja się chcę zwrócić do Jarosława Kaczyńskiego. Proszę to jak najwięcej udostępnić, żeby to doszło do pana Jarka. Panie Jareczku kochany, ja rozwiązałem problem, prosta sprawa, jak je***ie. Jeżeli teraz policja zatrzymuje jakiegoś Ukraińca, Ukraińców, którzy odpie*****ją jakieś numery, chleją, krzyczą, proszę pana, od razu odprawić ich na Ukrainę. My tu ich wyszkolimy. Od razu rozwiążemy problem alkoholizmu - deklaruje żołnierz.

- Jak ktoś się tam nie umie zachować i bardzo tęskni za Ukrainą, to bardzo proszę go tu odprawiać. Jeżeli ktoś jeszcze, głupek, nie zrozumiał, że wojna, to my go tu szybko wyszkolimy. Jak to ja zawsze mówię. My i Polacy jesteśmy razem. Je**ć Putina, ku**ę i sku*****na – podsumowuje dosadnie autor apelu.

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy