Pandemia przyspieszyła cyfryzację w Polsce. Wzrosło jej wykorzystanie w różnych dziedzinach życia

Artykuł
Wzrósł również indeks e-administracji z 0,79 do 0,85 punktu
Fot. pixabay/fancycrave1

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk powiedziała, że po półtora roku pandemii jesteśmy ok. 5 lat do przodu na polu cyfryzacji, to pokazuje e-administracja i e-biznes.

- W momencie, kiedy społeczeństwo stanęło w miejscu w marcu ubiegłego roku, my byliśmy przed wieloma wyzwaniami wyboru i przygotowania instrumentów oraz dialogu, koniecznością wyselekcjonowania i wdrożenia rozwiązań oraz znalezienia podmiotów, które będą obsługiwać instrumenty pomocowe dla przedsiębiorców - poinformowała Semeniuk.

- Po półtora roku pandemii jesteśmy około 5 lat do przodu na polu cyfryzacji, to pokazuje e-administracja i e-biznes - dodała.

Olga Semeniuk powołała się na dane, według których Polska w trakcie ostatnich dwóch lat przeniosła się z 31. na 9. miejsce rankingu e-partycypacji ONZ.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii przyznała, że wzrósł indeks e-administracji z 0,79 do 0,85 punktu. Natomiast w rankingu rozwoju e-administracji Polska znajduje się obecnie na 24. miejscu względem pozostałych krajów świata.

- To powody, żeby rozszerzać działanie e-administracji - zaznaczyła.

Według Olgi Semeniuk jednym z głównych wyzwań stojących przed Polską w najbliższym czasie będą działania w ramach programu Polskiego Ładu, np. w obszarze budowlanym.

- Mówimy o ograniczeniu formalności, ma dominować procedura elektroniczna -powiedziała.

Źródło: PR24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy