Pakistan. Kobieta po raz pierwszy w składzie Sądu Najwyższego
Po raz pierwszy w historii Pakistanu kobieta zostanie sędzią Sądu Najwyższego tego kraju. Ayesha Malik będzie jedyną kobietą zasiadającą w 16-osobowym składzie najwyższej instancji sądowniczej w tym kraju – poinformowała w poniedziałek agencja AFP.
- To niebywały postęp i moment historyczny w systemie sądownictwa Pakistanu - oceniła adwokat i działaczka na rzecz praw kobiet Nighat Dad.
Czytaj: Pakistan. Obfite opady śniegu spowodowały śmierć turystów
- Mam nadzieję, że ten precedens doprowadzi w przyszłości do bardziej przyjaznych kobietom wyroków - mówiła inna adwokat i aktywistka na rzecz kobiet Khadija Siddik.
Wybór kobiety na stanowisko sędziego w Sądzie Najwyższym wywołał kontrowersje wśród pakistańskiej palestry, która na początku stycznia wezwała do oprotestowania oczekiwanej nominacji - zauważyła francuska agencja.
Najnowsze
Śląskie: 300 interwencji strażaków dotyczących tlenku węgla, uwaga na upały
"Czy Polacy są gotowi na ukraińskie drony latające nad ich miastami?". Jawne groźby w ukraińskiej telewizji
Armagedon na kolei. Kmita alarmuje o gigantycznych opóźnieniach