Osobisty sekretarz Benedykta XVI, informuje o stanie zdrowia byłego papieża

Artykuł
Benedykt XVI
wikipedia.org

- Na temat stanu zdrowia emerytowanego papieża Benedykta XVI rozpowszechniono fałszywe informacje - powiedział jego osobisty sekretarz abp Georg Gaenswein, odnosząc się w wywiadzie do niedawnych pogłosek w mediach. Ujawnił, że Joseph Ratzinger wznowił spacery.

W wywiadzie dla włoskiego pisma "Oggi" arcybiskup Gaenswein zaprzeczył doniesieniom, o znacznym pogorszeniu się stanu zdrowia 93-letniego emerytowanego papieża.

- Jest  kruchy fizycznie, ma bardzo słaby głos, ale umysł sprawny. Codziennie odprawia mszę, modli się, czasem przyjmuje gości, czyta, studiuje, słucha muzyki, przegląda korespondencję; oczywiście w bardzo spokojnym rytmie - wyjaśnił.

Pogoda ducha

Osobisty sekretarz emerytowanego papieża podkreślił, że Benedykt XVI często odpoczywa, bo jest słabszy. - Ale ma dobry humor i jest pogodny, można powiedzieć, używając terminologii motoryzacyjnej, że z trzeciego biegu przeszedł na pierwszy - dodał.

- Benedykt XVI po prawie trzymiesięcznej przerwie wznowił przy pomocy balkonika spacery po Ogrodach Watykańskich - dodał niemiecki dostojnik

 

Źródło: Twitter / katholisch.de /PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy