Odbudowa Pałacu Saskiego. Rzecznik prezydenta podał nowe informacje

Artykuł
Odbudowa ma to być ostatnim etapem rekonstrukcji Warszawy po zniszczeniach wojennych
Fot. flickr/Pałac Saski

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że w Pałacu Prezydenckim powstanie zespół, który przygotuje projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Spychalski dodał, ze projekt powinien powstać do końca czerwca.

Podczas konwencji programowej, na której zaprezentowany został Polski Ład, Jarosław Kaczyński zapowiedział odbudowanie Pałacu Saskiego. Prezes PiS podczas swojego wystąpienia poinformował również o planach zbudowania nowego gmachu dla Opery Królewskiej w Warszawie.

Błażej Spychalski zapowiedział, że w Pałacu Prezydenckim powstanie specjalny zespół, który będzie przygotowywał projekt ustawy dotyczący odbudowy Pałacu Saskiego.

- W Pałacu Prezydenckim powstanie w najbliższych dniach zespół, który przygotuje projekt ustawy o odbudowie Pałacu Saskiego. Taki projekt powinien powstać do końca czerwca i zostanie złożony w parlamencie - poinformował Rzecznik prezydenta.

Spychalski dodał, że w skład tego zespołu najprawdopodobniej wejdą przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, resortu kultury i dziedzictwa narodowego.

Źródło: portalsamorzadowy

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy