Obama apeluje do Rosji o wycofanie wojsk z granicy z Ukrainą
Barack Obama wezwał Rosję do wycofania wojsk z granicy z Ukrainą i rozpoczęcia rozmów o deeskalacji konfliktu.
- Widać, jak różne rodzaje wojsk zbierają się przy granicy pod pozorem ćwiczeń wojskowych - powiedział szef państwa w wywiadzie udzielonym w Watykanie amerykańskiej telewizji CBS. Jak dodał, koncentracja wojsk "nie jest tym, co normalnie robiłaby Rosja".
Według Obamy ruchy wojsk mogą być jedynie sposobem na zastraszenie Ukrainy lub też zwiastunem innych działań. - Możliwe, że mają dodatkowe plany - powiedział.
W czwartek sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Parubij oświadczył, że Rosja zgromadziła ok. 100 tys. żołnierzy wzdłuż swojej granicy z Ukrainą.
Najnowsze
„To wydłuży kolejki”. Lekarze alarmują ws. nowego pomysłu Ministerstwa Zdrowia
Przed pielgrzymką Papieża: dla Algierczyków Leon XIV, jest przede wszystkim synem Augustyna
Ziemkiewicz: Trzaskowski miał wygrać wybory, żeby im właśnie taki cyrk z TK klepnąć!