Obajtek wygrał z Wyborczą. „Druzgocący wyrok, media nie mogą perfidnie i świadomie kłamać”

Artykuł
Fot. Flickr/CEO Magazyn

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł druzgocący dla wyborcza.pl wyrok dotyczący publikacji na mój temat – przekazał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, „media mają pełne prawo do krytyki, ale nie mogą perfidnie i świadomie kłamać”.

„Prawda zawsze się obroni! Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł druzgocący dla wyborcza.pl wyrok dotyczący publikacji na mój temat. Media mają pełne prawo do krytyki, ale nie mogą perfidnie i świadomie kłamać, żeby zdyskredytować opisywane osoby” – napisał na Twitterze Daniel Obajtek.

Do wpisu prezes PKN Orlen dołączył oświadczenie.

„Dzisiaj Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok, którym w całości uwzględnił wniesione powództwo przeciw Redaktorowi Naczelnemu portalu wyborcza.pl, tym samym uznając, co wielokrotnie podkreślałem, że opublikowany 26 lutego 2021 r. artykuł Red. Wojciecha Czuchnowskiego pt. »Taśmy Obajtka. Tak prezes Orlenu łamał prawo, a teraz się pogrąża«, zawierał kłamliwe informacje” – przekazał w oświadczeniu Daniel Obajtek.

Dodał, że Sąd Okręgowy zobowiązał redaktora naczelnego portalu wyborcza.pl do sprostowania nieprawdziwych informacji. Zgodnie z wyrokiem, wyborcza.pl jest zobowiązana do bezpłatnego opublikowania sprostowania.

„Sąd dodatkowo wskazał, że wolność słowa w równym stopniu dotyczy prasy jak i jednostek, w tym mojej osoby” – napisał w oświadczeniu Daniel Obajtek.

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy