Nowy sondaż polityczny. Kto na czele?

Artykuł
Jarosław Kaczyński
Fot.: Twitter/@TDzikon

Sondaż, przeprowadzony w dniach 16-19 lipca wskazuje, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego ciągle cieszy się największym poparciem Polaków. Wsparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało 30,2 proc. respondentów.

Drugie miejsce na podium należy do Koalicji Obywatelskiej, w koalicji z Platformą Obywatelską, Nowoczesną, Inicjatywą Polską oraz Zielonymi, ciesząc się poparciem 24,1 proc. badanych. 

Na trzecim miejscu plasuje się Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 17,4 proc. Polaków. W Sejmie nie zabrakłoby także Lewicy (7,5 proc.) oraz Konfederacji (5,9 proc.).

Jak zaznacza portal niezalezna.pl poza Sejmem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe. Chęć oddania głosu na ugrupowanie Władysław Kosiniaka-Kamysza zadeklarowało 1,9 proc. respondentów. Na Kukiz’15 wskazało 1,7 proc.

Ponadto 11,4 proc. badanych nie zadeklarowało, na kogo chciałoby oddać swój głos.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 16-19.07.2021, na ogólnopolskiej próbie 1051 osób w wieku od 18 lat wzwyż, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

 
 

Źródło: Polskie Radio 24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy