Nowy lider wśród aut! Ford wjechał na szczyt polskiego rynku samochodów dostawczych

Artykuł
Ford Ranger jest niekwestionowanym liderem, ponieważ zarejestrowano w sumie 114 sztuk
Wikimedia Commons

Ford został nowym liderem rynku samochodów dostawczych w Polsce. Koronę przywiozły mu na pace Ranger i Transit Custom, które są najpopularniejszymi modelami w swoich klasach.

Ford wjechał na szczyt polskiego rynku samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony. Piotr Pawlak obejmując stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Ford Polska oświadczył, że zdobędzie koronę w tym segmencie. Z najnowszych danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar wynika, że w styczniu Polacy najczęściej rejestrowali modele amerykańskiej marki. Wynik 783 egzemplarzy dał wzrost popularności o niemal 37%. Ford strącił z piedestału Renault, które spadło na trzecią lokatę za Fiatem.

Ford Ranger jest niekwestionowanym liderem, ponieważ zarejestrowano w sumie 114 sztuk amerykańskiego auta, jest to o 50 proc. więcej niż w styczniu 2020 roku. Co ciekawe, w styczniu w Polsce zgłoszono w urzędach komunikacji 200 sztuk tego typu samochodów. Oznacza to, że Ford wykroił dla siebie 57 proc. rynku!

 – Od 6 lat Ford jest wiodącą marką w sprzedaży samochodów dostawczych w Europie z udziałem rynkowym na poziomie 14,6 proc. Nasze najnowsze wyniki sprzedaży w Polsce to potwierdzenie realizacji strategii, która ma zapewnić marce objęcie pierwszego miejsca na każdym z europejskich rynków – powiedział Piotr Pawlak.

– Jesteśmy oczywiście bardzo dumni z naszego wyniku. Równocześnie podkreślam, że mamy wielkie ambicje i cele w tym segmencie. W ich realizacji niewątpliwie pomoże nam szeroka gama samochodów dostawczych, jej elektryfikacja oraz dodatkowe usługi, jak np. FordPass Pro, zwiększające efektywne zarządzanie flotami. Jednak najważniejszym elementem wpływającym na sukces w tej dziedzinie jest profesjonalna sieć Transit Centrum oraz specjaliści naszych autoryzowanych serwisów zapewniający najwyższą jakość obsługi – powiedział.

Źródło: auto.dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy