Nowe badanie Apple. Czy smartwatch wykryje COVID-19?

Artykuł
Wszyscy uczestnicy będą nosić Apple Watch „przez cały czas trwania badania, zarówno w dzień, jak iw nocy”
Fot. Canva

Apple rozpoczęło współprace z naukowcami, aby sprawdzić, czy urządzenia takie jak Apple Watch i iPhone są w stanie wykryć wczesne objawy chorób układu oddechowego, takich jak grypa i COVID-19 .

Apple głęboko integruje kilka funkcji związanych ze zdrowiem w Apple Watch. Firma zastosowała w swoich urządzeniach do noszenia czujniki tlenu we krwi i EKG, co okazuje się ratować życie wielu ludziom. Powiedziawszy to, firma rozszerza swoje podejście, aby dodać więcej funkcji do Apple Watch. Według najnowszych danych Apple wprowadza nowe badanie, które sprawdzi, czy Apple Watch jest w stanie wykryć choroby układu oddechowego, takie jak COVID-19, grypa i inne.

Naukowcy z Seattle Flu Study i University of Washington łączą siły z Apple, aby zrozumieć, w jaki sposób urządzenia codziennego użytku, takie jak Apple Watch lub iPhone, mogą być wykorzystywane do przewidywania chorób, takich jak COVID-19.

Obecnie prowadzimy rekrutację do badania. Poszukujemy osób, które mieszkają w aglomeracji Seattle i mogą mieć większe niż zwykle ryzyko chorób układu oddechowego z powodu częstego kontaktu z innymi ludźmi poprzez pracę lub inne czynności, choroby lub inne czynniki.

Uczestnicy badania otrzymają Apple Watch do celów badawczych i gromadzenia danych, a cała kadencja potrwa „do sześciu miesięcy”. Wszyscy uczestnicy będą nosić Apple Watch „przez cały czas trwania badania, zarówno w dzień, jak iw nocy”.

Źródło: wccftech

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy