Niezwykłe znalezisko. Archeolodzy wykopali taśmę filmową z czasów II wojny światowej

„To, co trzymam w rękach, to nie tarcza. To kinowa taśma filmowa w nieuszkodzonej puszce z czasów II wojny światowej” – czytamy na stronie Muzeum Regionalnego w Lubaniu
Puszka została znaleziona 17 kwietnia przy ul. Piramowicza w Lubaniu. Pojemnik jest niemal nietknięty, według archeologów, w środku znajduje się taśma. Nie został jednak otwarty, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia zawartości.
Znalezisko zostało przesłane do ekspertów Filmoteki w Warszawie, którzy mają przeprowadzić ekspertyzę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jeszcze w tym miesiącu dowiemy się, co jest na nagraniu.
Pod koniec II wojny światowej przez plac przechodził rów przeciwlotniczy. Został zasypany różnymi przedmiotami, które teraz są wykopywane. Wcześniej znaleziono tam już m.in. broń czasów II wojny światowej i z XIX wieku.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości
Niemieckie media pesymityczne: Tusk jak "kulawa kaczka", "nie jest pewne, czy jego rząd przetrwa do 2027 roku"
Kaczyński o zwycięskiej kampanii Nawrockiego: mówiłem - "czekajmy na 11" i ta 11 przyniosła nam dobre wyniki
Najnowsze

Kaczyński o zwycięskiej kampanii Nawrockiego: mówiłem - "czekajmy na 11" i ta 11 przyniosła nam dobre wyniki

Trafił w sedno polityki PO, mówiąc "cóż szkodzi obiecać". Jest reakcja KO, ale też internautów

Trump rozmawiał z Putinem. Ujawnił, co powiedział w sprawie Ukrainy i Iranu
