Przejdź do treści
21:01 Wielka Brytania: szefowa MSZ wezwała ambasadora Chin w związku ze skazaniem Jimmy’ego Laia
20:34 USA: FBI poinformowało o udaremnieniu zamachu skrajnie lewicowej organizacji w Los Angeles
20:10 Francja: projekt budżetu został przyjęty w Senacie, lecz do kompromisu wciąż daleko
19:45 Przydacz: nie jesteśmy zwolennikami skróconej ścieżki Ukrainy do UE
19:20 USA: Trump zasugerował, że Reiner zginął z powodu swej „obsesji” na jego punkcie
18:48 Szefowa dyplomacji UE: zrealizowaliśmy obietnicę 2 mln sztuk amunicji artyleryjskiej dla Ukrainy
18:20 Ukraina: ukraińskie drony uderzyły w rosyjski okręt podwodny w Noworosyjsku
17:48 Wielka Brytania: plan pokojowy dla Ukrainy, omawiany w Berlinie, może „posunąć nas naprzód”
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Niepokojące doniesienia z Japonii. Igrzyska w Tokio nie takie pewne

Źródło: Fot. Pexels/pixabay

Toshihiro Nikai, który jest sekretarzem generalnym rządzącej w Japonii Partii Liberalno-Demokratyczne poinformował, że odwołanie igrzysk olimpijskich w Tokio nadal jest możliwe.

- Jaki jest sens przeprowadzenia igrzysk, jeśli przyczynią się do rozprzestrzeniania choroby? Jeśli ich organizacja będzie niemożliwa, to powinny zostać odwołane. W pewnym momencie będziemy musieli podjąć decyzję - powiedział Nikai.

Japan's ruling Liberal Democratic Party Secretary General Toshihiro Nikai says that canceling this summer's Tokyo #Olympics may be an option if the spread of #coronavirus infections forces organizers to think it would be difficult to hold the event.https://t.co/jsFHniFPnu pic.twitter.com/LpBaBeHGGM

— Kyodo News | Japan (@kyodo_english) April 15, 2021

W Japonii wzrosła ilość osób zakażonych COVID-19. Od poniedziałku w Tokio obowiązują bardziej restrykcyjne obostrzenia.

Z sondażu agencji Kyodo wynika, że 39,2 procent osób jest za odwołaniem igrzysk. Natomiast 32,8 procent sądzi, że termin powinien zostać przesunięty kolejny raz.

Igrzyska miały rozpocząć się 24 lipca 2020 roku. Jednak cztery miesiące wcześniej Międzynarodowy Komitet Olimpijski, wraz z gospodarzami imprezy, ogłosili jej przełożenie z powodu pandemii COVID-19.

radio.opole

Wiadomości

Rdeński mocno: Czuchnowski to nie dziennikarz - to cyngiel polityczny!

Służby wiedzą, kto mógł zamordować 12-latkę. Chodzi o osobę nieletnią

Zakochana Paulina Smaszcz publikuje kolejne zdjęcie z ukochanym! Duński biznesmen skradł jej serce.

Przemysław Wipler komentuje wyciek danych szefa BBN Sławomira Cenckiewicza: klasyczna gra teczkami

Kuczyński zaatakował prezydenta Nawrockiego. Porównał go do "bakterii", uznał za "szkodnika" i "dywersanta"

Polska głosem regionu w G20. Marcin Przydacz: Jesteśmy tu reprezentantem całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej

Trafiony – zatopiony! Rosyjski okręt podwodny wyleciał w powietrze

"Mecenas dla Maluszka". Ordo Iuris pomoże dzieciom znaleźć szczęśliwy dom

Doniesienia o rozwodzie, a potem taki wpis. Baron zdradził, jak się czuje

Internauci ostro odpowiadają na ataki Czarzastego wobec prezydenta Nawrockiego

Prokuratura wszczyna śledztwo po publikacji "Wyborczej". Chodzi o ujawnienie danych o zdrowiu prof. Sławomira Cenckiewicza

Nowelizacja ustawy górniczej podpisana przez prezydenta

Tragedia w Jeleniej Górze. Koło szkoły znaleziono ciało 12-latki

Matecki: trwa dręczenie członków komisji wyborczych przez prokuratorów

Tak ciasno w Ekstraklasie nie było od lat. Statystyki mówią same za siebie

Najnowsze

Rdeński mocno: Czuchnowski to nie dziennikarz - to cyngiel polityczny!

Były działacz PZPR atakuje prezydenta Karola Nawrockiego

Kuczyński zaatakował prezydenta Nawrockiego. Porównał go do "bakterii", uznał za "szkodnika" i "dywersanta"

Polska głosem regionu w G20. Marcin Przydacz mówi o rosnącej pozycji naszego kraju

Polska głosem regionu w G20. Marcin Przydacz: Jesteśmy tu reprezentantem całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej

Trafiony – zatopiony! Rosyjski okręt podwodny wyleciał w powietrze

"Mecenas dla Maluszka". Ordo Iuris pomoże dzieciom znaleźć szczęśliwy dom

Służby wiedzą, kto mógł zamordować 12-latkę. Chodzi o osobę nieletnią

Zakochana Paulina Smaszcz publikuje kolejne zdjęcie z ukochanym! Duński biznesmen skradł jej serce.

Przemysław Wipler

Przemysław Wipler komentuje wyciek danych szefa BBN Sławomira Cenckiewicza: klasyczna gra teczkami