Niemcy. Zmarła jedna z ofiar strzelaniny na uniwersytecie w Heidelbergu

Artykuł
Kampus uniwersytetu, na którym doszło do strzelaniny
Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

Zmarła kobieta, postrzelona w głowę podczas ataku napastnika, który z broni palnej strzelał na terenie uniwersytetu w Heidelbergu (Badenia-Wirtembergia). Ranne zostały też trzy inne osoby. Sprawca, którym był jeden ze studentów, nie żyje – zastrzelił się na terenie kampusu.

Napastnik, którego motywy nie zostały do tej pory ustalone, zaczął strzelać w poniedziałek wczesnym popołudniem w sali wykładowej uniwersytetu. Zanim się zastrzelił, zdążył poważnie ranić cztery osoby – informuje dpa.

Młoda kobieta, która odniosła poważne rany postrzałowe (została postrzelona w głowę), zmarła kilka godzin po ataku – potwierdziła policja.

Czytaj: Niemcy. Strzelanina na uniwersyteckim kampusie. Napastnik nie żyje

Sprawca zastrzelił się z broni palnej na terenie kampusu. Mężczyzna, prawdopodobnie student, miał broń w plecaku – dodaje dpa. Nie miał motywów religijnych ani politycznych, działał w pojedynkę.

Theresia Bauer, minister edukacji Badenii-Wirtembergii, odwiedziła po południu miejsce zbrodni. - Jestem przerażona. Brakuje słów, gdy młodzi ludzie muszą doświadczyć czegoś takiego w życiu uniwersyteckim. Moje myśli są przy osobach rannych i poszkodowanych – skomentowała.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy