Nagroda „Polski Przedsiębiorca 2020 Gazety Polskiej Codziennie”. Znamy laureatów!

Artykuł
Fot. TV Republika

Znamy uhonorowanych nagrodą „Polski Przedsiębiorca 2020 Gazety Polskiej Codziennie”. Laureaci dziękują, a z laudacji płyną słowa uznania. Poznajcie zwycięzców wszystkich kategorii!

W kategoria „Eksporter” Laureatem w tej kategorii została firma SAMASZ Sp. z o.o.

- Kapitał ma narodowość - ta prawda przez długie lata przewijała się bardzo wyraźnie w myśleniu o polskim biznesie. Bardzo duże zasługi w tym, aby ta świadomość docierała do wszystkich przedsiębiorców, do wszystkich obywateli, ma "Gazeta Polska Codziennie"- mówił, przypominając, że polski kapitał podjął tę dużą odpowiedzialność podtrzymania polskiej gospodarki w czasie pandemii.

Wskazał również, że polskie rolnictwo, dzięki zauważonym przez kapitułę konkursu firmom, może być spokojne o swoją przyszłość.

- Moja firma powstała prawie 30 lat temu w pożyczonym garażu, z pożyczonymi narzędziami. Nie odważyłbym się założyć zakładu rzemieślniczego, gdybym sam nie nauczył się zawodu (...) Firma się rozwija, eksportujemy do 60 krajów, dajemy pracę około tysiącu osób - mówił podczas gali inż. Antoni Stolarski, Prezes Zarządu.

Laureatem w kategorii  „Innowator” została firma "Biomed Lublin" Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A. 

- To dla nas ogromny zaszczyt. W imieniu całego zarządu i całego zespołu bardzo gorąco dziękujemy - powiedział Arkadiusz Bielawski członek zarządu firmy. Przypomniał, że firma swoje początki ma w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Już od tamtego czasu "walczyli o ludzkie życie i zdrowie".

W kategorii „Lider przemysłu” laureatem została firma KGHM Polska Miedź S.A.

Laudację wygłosił wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

- Nagrodę w kategorii "Lider przemysłu' w tym roku kapituła przyznała firmie, która jeszcze trzy lata temu była podmiotem z zadłużeniem, z problemami wydajności produkcji, z rosnącymi kosztami. Ta firma przez trzy lata przeszła drogę do międzynarodowego championa. Firmy, która pokazała, że polski podmiot potrafi nie tylko rywalizować z zagranicznymi koncernami, ale potrafi tę realizację wygrywać. Firmy, która znalazła się w elitarnym gronie trzech podmiotów w swojej branży, które w czasie pandemii, największego kryzysu po II wojnie światowej, nie tylko wykonały planu produkcyjne, ale te plany przekroczyła. Firmy, która w czasie pandemii nie zwalniała pracowników, która jest kołem zamachowym polskiej gospodarki. Jest to KGHM Polska Miedź S.A. i Marcin Chludziński, Prezes Zarządu - mówił Małecki.

Statuetkę odebrał Marcin Chludziński, Prezes Zarządu firmy.

- Za tą nagrodą, jak i za innymi, zawsze stoi pot, krew i łzy. Czasami w dosłownym tych słów znaczeniu. To nie jest bezpieczna praca i ten wysiłek, który podejmujemy wymaga bardzo dużej energii (...) Jesteśmy elastyczni i na arenie międzynarodowej wygrywamy polskim sprytem. Dajemy sobie radę w sytuacjach, gdzie inne nacje myślą standardowo, a my staramy się działać nieschematycznie. Ta nagroda jest dla 34 tys. ludzi, bo ja sam mógłbym co najwyżej dostać zawału serca - mówił Chludziński.

Laureatem w kategorii „Reprezentant Małych i Średnich Przedsiębiorstw” została piekarnia Wójcik Sp. Jawna.

Laudację wygłosiła Agnieszka Wardak, dyrektor ds. CPR PKO Bank Polski S.A.

- Lokalny patriotyzm, kapitał, w oparciu o który budują swoją siłę, swój rozwój, to także duża odpowiedzialność, ponieważ te firmy zatrudniają na rynkach lokalnych bardzo duże grupy pracowników i biorą odpowiedzialność za dostarczanie miejsc pracy (...) Doceniamy to i gratulujemy - powiedziała.

- Jest nam niezmiernie miło. Życzymy sobie i wszystkim nominowanym dalszych sukcesów - wskazał prezes firmy Łukasz Wójcik.

Laureatem w tej kategorii „Filantrop” została Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” - Ewa Błaszczyk-Janczarska, Prezes Zarządu.

Wyróżnienie redakcji „Gazety Polskiej Codziennie” otrzymał Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

- Ta nagroda to wielka nobilitacja dla dalszej ciężkiej pracy całego regionu, a także dla całej Polski - powiedział, odbierając statuetkę.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy