Polski Przedsiębiorca 2020 „GP Codziennie”. Relacja z gali już o 19.00 w TV Republika

Artykuł
Bądź z nami w sobotę wieczorem!
Fot. TV Republika

Przed nami gala "Polski Przedsiębiorca 2020 Gazety Polskiej Codziennie". Już w sobotę poznamy jej laureatów. „To najlepsi z najlepszych” - mówił w TVP 3 Warszawa redaktor naczelny "GPC" Tomasz Sakiewicz. - Szczególnie doceniamy liderów biznesu: prezesa w spółce, udziałowca, tego, który był duszą, który sprawił, że ten biznes tak działa - podkreślił.

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach:  Eksporter, Lider Przemysłu, Filantrop, Reprezentant Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Innowator oraz specjalne wyróżnienie od redakcji Gazety Polskiej Codziennie.

- Głównie są to mali i średni przedsiębiorcy. Oczywiście zdarzają się więksi, to głównie zależy od kategorii i sytuacji, ale generalnie staramy się wspierać małych przedsiębiorców. Szczególnie doceniamy liderów biznesu: prezesa w spółce, udziałowca, tego, który był duszą, który sprawił, że ten biznes tak działa - mówił Sakiewicz, odpowiadając na pytanie, kto zostaje najczęściej laureatem konkursu „GPC”. 

- Doceniamy sukces, bo wynik finansowy jest miarą sukcesu. Ale proszę pamiętać, że pracujemy w telewizjach informacyjnych, to nie są przecież biznesy na to stricte żeby zarabiać pieniądze – na pewno misja. Na pewno mało interesuje naszych widzów, czy wynik finansowy będzie taki czy inny, ale to, co zobaczą na ekranie. Tak samo jest w innych biznesach: jeżeli idziemy do szpitala to oczywiście jest ważne,  żeby „zamykał się” finansowo, ale najważniejsze, żeby ratował ludzi. Żeby wypełnił misję, do której został powołany, najlepiej jak się da. Koniec końców, jak idziemy do szewca, to czy nas to obchodzi, czy on zarabia czy traci? Nie, chodzi o to, żeby nam dobrze buty zrobił. My nagradzamy to. Pieniądze są dla nich wystarczającą nagrodą, nie trzeba ich za to nagradzać, że zarobili dużo pieniędzy - powiedział. Redaktor naczelny gazety, która nagrodzi przedsiębiorców, podkreślił, że wielu laureatów tej nagrody dorobiło się, zwiększyło obroty – nawet w czasie pandemii.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy