Na nich zawsze można liczyć. Terytorialsi pomagają mieszkańcom terenów objętych stanem wyjątkowym

Artykuł
Terytorialsi patrolują miejscowości w pasie przygranicznym
Fot. Twitter/Terytorialsi - Zawsze gotowi, zawsze blisko!

Wojska Obrony Terytorialnej rozpoczęły operacje Silne Wsparcie. Terytorialsi spotykają się dzisiaj z samorządowcami z terenów objętych stanem wyjątkowym. Żołnierze będą wspierać mieszkańców i informować o tym, jak się zachować w sytuacji zagrożenia – poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.

„Jestem pomocnym ramieniem i tarczą dla mojej społeczności – to jeden z punktów naszego credo. Po raz kolejny przychodzi nam realizować go w praktycznym działaniu!” – napisali Terytorialsi,

Błaszczak poinformował na Twitterze, że żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomogą samorządom w ochronie systemów informatycznych. Będą także, przez całą dobę, patrolować miejscowości w pasie przygranicznym.

Na terenach objętych stanem wyjątkowym – w 183 miejscowościach przy granicy z Białorusią – w woj. podlaskim i lubelskim – zaczął obowiązywać zakaz przebywania osób nieupoważnionych.

Zakaz wynika z rozporządzenia Rady Ministrów opublikowanego po godz. 22 w czwartek. Precyzuje ono, że osoby objęte ograniczeniami muszą opuścić miejscowości wymienione w rozporządzeniu Prezydenta RP do godz. 24.00 w dniu ogłoszenia i mają zakaz przebywania tu przez całą dobę.

Jeszcze w czwartek wieczorem na słupach z tablicami z nazwami przygranicznych miejscowości zaczęto montaż tablic informujących o wprowadzeniu tam stanu wyjątkowego.

 

Źródło: portal TV Republika, Twitter, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy