Muzułmańscy chłopcy zabili kolegę chrześcijanina. Poszło o grę komputerową

Artykuł
Policja ustaliła tożsamość 9 napastników (zdjęcie ilustracyjne)
Fot. Flickr/David Lazar

11 uczniów muzułmańskich ciężko pobiło swego kolegę – chrześcijanina Joya Haldara, uczęszczającego do kolegium katolickiego w mieście Savar w stołecznym dystrykcie Dhaki. W następstwie odniesionych chłopiec zmarł.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Palu na terenie parafii protestanckiej Dharanda. Według świadków 11 młodych muzułmanów, niezadowolonych z wypowiedzi swego kolegi na temat gry wideo PUBG, zaczęło grozić mu śmiercią. W końcu otoczyli go, gdy przebywał w towarzystwie trzech przyjaciół, i zaczęli ich bić go kijami. 18-letni Joy odniósł najcięższe rany.

Policja ustaliła tożsamość 9 napastników i poszukuje pozostałych sprawców.

– Usłyszeliśmy hałasy, ale napastnicy uciekli w pośpiechu na skuterach. Zobaczyliśmy trzech innych chrześcijan rannych w ich rękach, ale w najgorszym stanie był Joy Haldar z głębokimi ranami na twarzy, wskutek których stracił przytomność – powiedział włoskiej agencji misyjnej AsiaNews jeden ze świadków zdarzenia.

– Chciał uzyskać wyższe wykształcenie, był nadzieją całej rodziny żyjącej w trudnych warunkach. Mógł wyrwać nas z biedy, ale niektórzy muzułmanie mi go zamordowali – powiedziała matka Joya Protiva Haldar

– Jako chrześcijanie mamy bardzo niewielkie możliwości uzyskania bezpieczeństwa i sprawiedliwości – oświadczył brat zamordowanego Uzzal Haldar.

Źródło: eKai

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy