Musical w formie audiobooka — Przenieś się do magicznego świata "Piotruś Pan"!

Artykuł
Musical "Piotruś Pan"
Twitter tvp.info Flaga Polski (@tvp_info)

- Posłuchanie audiobooka i uruchomienie wyobraźni może być fajną przygodą - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dyrektor artystyczny "Teatru Buffo" Janusz Józefowicz.

Musical "Piotruś Pan" w reżyserii Janusza Józefowicza w ciągu 20 lat od prapremiery obejrzało już ponad pół miliona widzów. Spektakl został zaadaptowany do formatu audio, co pozwala na podróż do Niebywalencji w dowolnej chwili. Audiomusical będzie dostępny w aplikacji oraz na płycie.

Janusz Józefowicz powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że musical Piotruś Pan żył swoim życiem do czasu pandemii.

- W 2000 roku była premiera w Teatrze Muzyczny Roma, potem wersja w Teatrze Buffo i wersja trójwymiarowa w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W tej chwili nie ma możliwości obejrzenia musicalu, ale jest możliwość posłuchania audiobooka. Materiał jest fantastyczny, przede wszystkim teksty Jeremiego Przybory są znakomite, mądre i wzruszające. Do tego piękna muzyka Janusz Stokłosy i znakomite role, w tym chyba życiowa rola Wiktora Zborowskiego. Natomiast przewodnikiem w podróży do Niebywalencji jest Natasza Urbańska. 

Podkreślił, że jest bardzo ciekawy odbiorem projektu.

- Nigdy nie myślałem o musicalu audiobooku. Od początku jestem człowiekiem teatru i ta przestrzeń jest dla mnie szalenie istotna. W tym wypadku nie ma kostiumów i scenografii. Jednak w czasach Internetu posłuchanie audiobooka i uruchomienie wyobraźni może być fajną przygodą.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy