Przejdź do treści
10:01 Francja: Luwr nie został otwarty o zwykłej porze, wkrótce decyzja w sprawie strajku
09:20 Czechy: Prezydent Pavel powołał rząd premiera Babisza
09:19 Gdańsk: Troje oskarżonych o pranie pieniędzy i przejęcie gotówki z fikcyjnych sklepów internetowych
07:36 Świat: Ceny miedzi w Londynie odbijają się po mocnej piątkowej wyprzedaży metali
06:27 Hiszpania: Czerwony alarm pogodowy w Walencji. Szkoły odwołują zajęcia
06:07 Portugalia: W Priscos, na przedmieściach Bragi, w północno-zachodniej Portugalii, zainaugurowano największą żywą bożonarodzeniową szopkę Europy
05:38 Kolumbia: Liczba ofiar śmiertelnych wypadku autokaru szkolnego wzrosła do 17
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Możliwe niejawne posiedzenia Sejmu ws. cyberataków. Rzecznik rządu informuje

Źródło: Fot. Canva

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się w poniedziałek wieczorem do marszałek Elżbiety Witek o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym, by przedstawić skalę ataków cybernetycznych, które dotknęły Polskę - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Wyraził nadzieję, że odbędzie się ono w tym tygodniu.

- Skala ataków jest bardzo poważna i warto wspomnieć o tym, że pan premier Mateusz Morawiecki wczoraj wieczorem zwrócił się do pani marszałek Sejmu o zwołanie posiedzenia Sejmu w trybie niejawnym, czyli posiedzenia, które będzie wyłączone z jawności, aby przedstawić całą skalę bardzo szerokich ataków cybernetycznych, które dotknęły Polskę - poinformował Müller.

Zaznaczył, że nie może przekazać więcej szczegółów.

- Ale chcemy zaprezentować taką informację na posiedzeniu Sejmu w trybie niejawnym - dodał.

Pytany, czy to premier lub szef MSWiA Mariusz Kamiński będzie tę informację przedstawiać, odpowiedział, że będą wyznaczone osoby, które omówią szczegółowo wyznaczone obszary.

- Myślę, że warto, żeby posłowie poznali te informacje, które w tej chwili mają charakter poufny bądź tajny, jak najszybciej. W związku z tym mam nadzieję, że będzie to możliwe w tym tygodniu - przekazał rzecznik rządu.

Müller potwierdził, że skala ataków jest duża.

- Jest to duża skala, która nie ogranicza się - tak jakby niektórzy oponenci nasi chcieli - tylko do jednej osoby, lecz dotyczy wielu osób - dodał rzecznik rządu.

Dopytywany, czy dotyczy to skrzynek mailowych, telefonów, odpowiedział, że w tej chwili mówimy o skrzynkach mailowych.

Dworczyk w ubiegłym tygodniu oświadczył na Twitterze, że w związku z doniesieniami dotyczącymi włamania na jego skrzynkę email i skrzynkę jego żony, a także na ich konta w mediach społecznościowych, poinformowane zostały stosowne służby państwowe.

Podkreślił jednocześnie, że "w skrzynce mailowej będącej przedmiotem ataku hakerskiego nie znajdowały się żadne informacje, które miały charakter niejawny, zastrzeżony, tajny lub ściśle tajny". Dworczyk ocenił, że "z całą pewnością można stwierdzić, iż celem tego typu cyberataków jest dezinformacja i w związku z tym właściwe służby specjalne RP prowadzą wszelkie niezbędne działania wyjaśniające".

PAP

Wiadomości

Świąteczna magia w kuchni: ryba po grecku w nowej odsłonie

Czuchnowski uderzył w prof. Cenckiewicza. Szefernaker z ostrą krytyką

Robert Wolański dzieli się wspomnieniami żony Agnieszki Maciąg – wiersze i notatniki pozostaną dla fanów

Reginia-Zacharski: Tuska nikt nie ogra, bo nigdzie nie gra...

Atak na Cenckiewicza. Służby przekazują dane wrażliwe pracownikom brukowca!

Strategia NSS 2025: Europa traci suwerenność na rzecz UE

„Serce dla Inki”. Błyskawiczna zbiórka brytyjskiej Polonii

"Unikajmy zakupowego dopingu". Papież z konkretnym przekazem na Święta Bożego Narodzenia

Aktor Rob Reiner i jego żona zostali znalezieni martwi w swoim domu

Australia: strzelali ojciec i syn - 16 zabitych, 40 rannych

Rekordowa inwazja migrantów przez Kanał La Manche

Australia: Ocalał z Holokaustu, zginął na Bondi Beach

Ukraina gotowa zrezygnować z członkostwa w NATO. Jeden warunek

Kanada: policja zwiększa patrole po antysemickim ataku w Australii

Kreml wściekle reaguje na słowa szefa NATO

Najnowsze

Świąteczna magia w kuchni: ryba po grecku w nowej odsłonie

Atak na Cenckiewicza. Służby przekazują dane wrażliwe pracownikom brukowca!

Europa

Strategia NSS 2025: Europa traci suwerenność na rzecz UE

„Serce dla Inki”. Błyskawiczna zbiórka brytyjskiej Polonii

"Unikajmy zakupowego dopingu". Papież z konkretnym przekazem na Święta Bożego Narodzenia

Czuchnowski uderzył w prof. Cenckiewicza. Szefernaker z ostrą krytyką

Robert Wolański dzieli się wspomnieniami żony Agnieszki Maciąg – wiersze i notatniki pozostaną dla fanów

prof. Jacek Reginia-Zacharski

Reginia-Zacharski: Tuska nikt nie ogra, bo nigdzie nie gra...