Możliwa płatność jednym spojrzeniem. Nowy system transakcji w komunikacji miejskiej

Artykuł
Pasażerowie korzystający z płatności okiem po raz pierwszy dostają możliwość zwrotu do 50 zł za pierwszą transakcję.
informacja prasowa

Dzięki innowacyjnemu systemowi płatności brak gotówki i rozładowany telefon nie będą stanowić juz problemu. MPK Wrocław uruchomiło płatność okiem w Biurze Obsługi Pasażera.

Miejska spółka jest pierwszym na świecie przewoźnikiem, który wprowadził możliwość płatności tęczówką oka. W Biurze Obsługi Pasażera MPK Wrocław przy ul. B. Prusa 75-79 okiem można uregulować należność za przejazd bez ważnego biletu i zapłacić za bilet okresowy.

Płatność bezpieczna dla zdrowia i finansów

Rozwiązanie fintechu PayEye jest w pełni bezpieczne dla zdrowia, ale i finansów. Tęczówki oka nie można ani ukraść ani podrobić. Przyłożenie do terminala zdjęcia czyjegoś oka będzie bezskuteczne. Urządzenie zostało zabezpieczone przed taką próbą oszustwa. Co więcej, cały proces płatności odbywa się bezdotykowo. Wystarczy spojrzeć w stronę terminala.

- PayEye przenosi konwencjonalne metody płatnicze do technologii przyszłości. Nasze rozwiązanie to po prostu płatność okiem, a razem z nim wygoda, prostota i bezpieczeństwo. Brak gotówki i rozładowany telefon to już nie problem, gdy można zapłacić jednym spojrzeniem. Cieszymy się, że z tej możliwości będą mogli skorzystać pasażerowie MPK Wrocław - zaznacza Krystian Kulczycki, prezes PayEye.

Biometria nie tylko w komunikacji miejskiej

PayEye pod koniec czerwca 2020 r. wprowadziło biometrię oka we Wrocławiu w prawie 120 punktach. Są to m.in. restauracje, sklepy spożywcze, stacje benzynowe, myjnie samochodowe, ale również lodowisko i wrocławski Aquapark.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy