Morawiecki zapowiedział spotkanie z Czarnkiem. Premier: Czas na pogłębioną dyskusję o systemie edukacji

Artykuł
Zapowiedział program, który będzie możliwy do zabsorbowania dla dzieci i młodzieży
Fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w przyszłym tygodniu spotka się z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem na pogłębioną dyskusję o systemie edukacji. Premier wyraził zadowolenie, że szef MEiN działa, by „nasycić programy szkolne odpowiednimi komponentami”.

Szef rządu był pytany podczas konferencji w woj. zachodniopomorskim, czy planowane zmiany w prawie oświatowym to „skok na szkołę". Pytanie dotyczyło m.in. kwestii wyboru i odwoływania dyrektorów placówek.

- Absolutnie nie. W przyszłym tygodniu spotkam się z panem ministrem Czarnkiem na pogłębioną dyskusję o całym systemie edukacji - powiedział premier.

- Mogę powiedzieć, że dziękuję bardzo panu ministrowi za to, że swoje prace prowadzi w kierunku nasycenia programów szkolnych odpowiednimi komponentami - dodał.

- Te odpowiednie komponenty to przede wszystkim program, który będzie możliwy do zabsorbowania dla dzieci i młodzieży, który dobrze przygotuje je do rynku pracy (...), do walki na tym coraz trudniejszym polu konkurencji międzynarodowej, a z drugiej strony nasycony będzie komponentami patriotycznymi - wyjaśniał.

- To, co jest dobre dla Polski, jest dobre dla polskich dzieci. To, co jest dobre dla polskich dzieci, jest dobre też dla Polski - stwierdził Morawiecki.

Szef rządu mówił, że patriotyzm, który coraz bardziej pojawia się w programach jest bliski jego sercu.

- Cieszę się, że w osobie pana ministra Czarnka mam bliskiego współpracownika, który odważnie rekonstruuje programy, aby dbać o polską tkankę narodową, o polską kulturę, polską tradycję, nie zapominając o tym, co będzie stanowiło o sile Polski za pięć, dziesięć, piętnaście lat, czyli nasza młodzież wykształcona w kierunkach technicznych, (…) artystycznych, humanistycznych - mówił premier.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy