Morawiecki: Nie będziemy zamykać szpitali, powołujemy fundusz służący ich modernizacji

Artykuł
Fot. PAP/Radek Pietruszka

– Wielki program modernizacji zmieni charakter polskich szpitali. Nie będziemy zamykać szpitali – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Chcemy unowocześniać szpitale i zwiększać finansowanie służby zdrowia. Wiemy, że nie sam sprzęt leczy, potrzebni są ludzie do jego obsługi. Chcemy zapewnić właściwą jakość leczenia przez godne pensje w służbę zdrowia – mówił premier.

– Stąd w ramach naszych działań powołujemy fundusz w wielkości 7 mld zł, który w najbliższych kilku latach będzie służył modernizacji takich elementów funkcjonowania szpitali, jak chociażby wymiana 90 tys. łóżek szpitalnych dla pacjentów, 4,5 tys. łóżek na OIOM-ach, 400 dodatkowych ambulansów i wymienionych ambulansów, które będą najnowocześniejsze, i wsparcie dla ratownictwa medycznego – powiedział Morawiecki.

Minister Zdrowia dodał, że „inwestycje w infrastrukturę to nie jest jedyny kierunek reformy w zakresie szpitalnictwa”. – Obiektem inwestycji nie jest tylko infrastruktura, są również ludzie i zmiany organizacyjne – powiedział. – Chcemy utrzymać jednostki szpitalne i je modernizować. Fundusz modernizacji szpitali ma być odpowiedzią na potrzeby szpitalnictwa w Polsce – dodał.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy