Morawiecki: Narodowy Program Szczepień coraz szybciej się rozkręca

Artykuł
Premier wskazał, że rozwijany jest program szczepień powszechnych
Fot. TV Republika

Narodowy Program Szczepień przyspiesza, coraz więcej szczepionek dociera do Polski. Liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia, to oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 
Premier podczas wizyty w województwie śląskim odwiedził punkt szczepień przeciw COVID-19 w hali lodowiska „Tafla” w Gliwicach.

Szef rządu podczas wypowiedzi dla mediów podkreślił, że Narodowy Program Szczepień przyspiesza. Wskazał, że coraz więcej szczepionek dociera do Polski. – Widać, że to, co wcześniej anonsowaliśmy, czyli między 5,5 a 7 mln dawek szczepionek wydaje się niezagrożone. Cały czas liczymy na większe dostawy w końcówce kwietnia. To oznacza, że będziemy mogli pierwszą dawką zaszczepić około 6 mln obywateli – powiedział premier.

Jak dodał, już pierwsza dawka bardzo pomaga. – Ona przynajmniej sprawia tyle, że bardzo rzadko następuje ciężki, tragiczny przebieg choroby COVID-19, a więc naprawdę warto – podkreślił Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że po grupach takich jak medycy, czy pensjonariusze DPS-ów, już zaszczepieni, widać, że szczepionka działa.

Premier wskazał, że dzisiaj rozwijany jest program szczepień powszechnych. – To znaczy, że w każdym powiecie przygotowywany jest punt na dużą liczbę szczepionek, która do nas przybędzie – dodał.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy