Morawiecki: Majówka to wyższy bieg w programie szczepień. Ruszamy w Polskę

Artykuł
Wrzucamy wyższy bieg w programie szczepień - mówił premier Morawiecki
Fot. Portal TV Republika

Chcemy jak najszerzej promować akcję szczepień, wraz z naszymi zespołami ruszamy w Polskę, w miastach wojewódzkich w majówkę pojawią się mobilne punkty informacyjne i szczepieniowe - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas czwartkowej konferencji prasowej zwracał uwagę, że Narodowy Program Szczepień rozkręca się coraz szybciej, gdyż do Polski dociera coraz więcej dawek szczepionek. Zapewnił, że pracuje nad tym razem z Komisją Europejską i innymi państwami UE. Poinformował też, że rozmawiał z szefem firmy Pfizer. – Dyskutowaliśmy również o projektach, które firma Pfizer może robić w Polsce w obszarze szczepionek – relacjonował premier.

– To są wszystko bardzo ważne sprawy, które mogą spowodować, że w kolejnym roku, w kolejnych kwartałach nie tylko będziemy mogli już pożegnać się raz na zawsze z tą fatalną epidemią, ale jednocześnie też będziemy budowali coraz to sprawniejsze zabezpieczenia przed ewentualnymi nawrotami Covid-19 – mówił Morawiecki.

Podkreślił, że w majówkę „wrzucamy wyższy bieg w programie szczepień”. – Chcemy jak najszerzej promować akcję szczepień. Widzimy po Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, że jest to skuteczne, że ta skuteczność jest coraz wyższa i wprost proporcjonalna do liczby zaszczepionych osób – podkreślił.

– Dlatego będziemy wraz z naszymi specjalnymi zespołami ruszali w Polskę. W miastach wojewódzkich będą namioty, kontenery, ciężarówki, które w mobilny sposób będą starały się dostarczyć szczepionki tam, gdzie dzisiaj ich nie ma, ale przede wszystkim będą spełniały funkcję promocyjną. Promocji szczepień – zapowiedział szef rządu.

Źródło: Portal TV Republika, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy