Mistrzem Polski jest Legia! Legia najlepsza jest!

Artykuł
Legia 15. raz zdobyła tytułu mistrza Polski, stając się najbardziej utytułowanym klubem w Polsce
Fot. Twitter/Endrju 19(L)16

Legia Warszawa została mistrzem Polski sezonu 2020/21. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. Stołeczny klub po raz siódmy z rzędu obronił tytuł.

Raków Częstochowa nie zdołał pokonać Jagiellonii Białystok i wypadł z walki o mistrzostwo Polski. Tytuł trafia więc na Łazienkowską, a piłkarze Legii Warszawa już niebawem po raz 16. w historii podniosą to trofeum.

Do triumfu legionistom brakowało dwóch punktów w ostatnich trzech spotkaniach. – Nie chcę zostać mistrzem, siedząc przed telewizorem. Nie wiem jak moi koledzy z zespołu, ale myślę, że myślą podobnie – mówił Tomas Pekhart, napastnik Legii. Wszystko jednak rozstrzygnęło się w meczu innych drużyn. Raków Częstochowa nie wygrał z Jagiellonią, więc mistrzostwo zdobyła Legia.

Losy mistrzostw wydawały się rozstrzygnięte już wcześniej. W zeszłym tygodniu Legia wygrała z Lechią Gdańsk, zwiększając przewagę nad tym rywalem do dziewięciu punktów. Pogoń Szczecin może się jeszcze zrównać z Legią, ale już jej nie wyprzedzi ze względu na wyniki wcześniejszych bezpośrednich spotkań. Raków miał matematyczne szanse, ale musiał wygrać z Jagiellonią. Zremisował.

Ostatni raz taka sytuacja wydarzyła się w sezonie 2013/14, gdy Legia zdobyła tytuł po remisie Lecha Poznań z Pogonią Szczecin.

Legia już 15. raz zdobyła tytułu mistrza Polski. To oznacza, że jest najbardziej utytułowanym klubem w Polsce. 14-krotnie mistrzostwo zdobywały Ruch Chorzów i Górnik Zabrze.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy