Zofia Klepacka zdobyła brąz na Mistrzostwach Europy

Artykuł
Legionstka po pierwszym dniu zawodów była trzecia
Fot. legionisci.com

W Portugalii zakończyły się Mistrzostwa Europy olimpijskiej klasy RS:X, w których startowała zawodniczka żeglarskiej Legii, Zofia Klepacka. Wywalczyła brązowy medal.

Legionstka po pierwszym dniu zawodów była trzecia, ale w czwartek ukończyła wyścigi na miejscach 6., 2. i 3., dzięki czemu wyprzedziła Charline Picon z Francji i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zosia świetnie startowała, trzy razy odpaliła rakietę na starcie, bardzo dobrze żeglowała pierwszą halsówkę, ale czasami brakowało jej szczęścia. Niemniej zaliczyła trzy bardzo dobre wyścigi. Stawka w czołówce jest bardzo wyrównana, Charline Picon ma tyle samo punktów co Zosia i zapowiada się ciekawa walka – powiedział po czwartkowych startach trener kadry narodowej RS:X kobiet, Cezariusz Piórczyk.

W piątek Polka była szósta, trzecia i jedenasta i przez to przed dzisiejszym, podwójnie punktowanym medal race spadła na drugą lokatę, z punktem straty do Picon – złotej medalistki Igrzysk w Rio de Janeiro. W medal race legionistka była dopiero 20, ale wypracowana wcześniej przewaga sprawiła, że Klepacka zajęła miejsce na podium, choć niewiele brakowało, by medal zdobyła Włoszka, Marta Maggetti. Złoto zdobyła Francuzka, Charline Picon, srebro Holenderka, Lilian De Geus.

Źródło: legionisci.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy