Meteoryt przebił się dach. Wylądował na łóżku obok śpiącej kobiety

Artykuł
To nie jedyny przypadek, gdy ktoś znalazł meteoryt we własnym domu
Fot. Twitter/@BenjaminHCCarr

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Kolumbii Brytyjskiej na zachodzie Kanady. Kobietę obudziło w nocy szczekanie psa. Następnie usłyszała huk i a na jej poduszce wylądował meteoryt.

Meteoryt zrobił dziurę w suficie i trafił na poduszkę. Właścicielka domu opowiadała, że początkowo nie zdawała sobie sprawy, na co patrzy, i przypuszczała, że może chodzić o odłamek z pobliskiego placu budowy. Z tego względu zadzwoniła na policję. 

Jak się dowiedziała policja, na placu budowy nie miały miejsca żadne eksplozje, natomiast widzieli i słyszeli eksplodującą kulę ognia. Kobieta skontaktowała się z ekspertami z Western University w Ontario, którzy potwierdzili, że opisane zjawisko wyglądające jak wielka kula ognia to spadający meteoryt, a metalowy odłamek, ważący niespełna 1,5 kg, to jego fragment.

To nie jedyny przypadek, gdy ktoś natknął się na meteoryt we własnym domu. W sierpniu ub.r. Josua Hutagalung, mieszkaniec Sumatry, usłyszał hałas i zobaczył, że jakiś przedmiot przebija dach jego domu. Jak podawała BBC, Hutagalung wydostał jeszcze ciepły, ważący ok. 2 kg przedmiot, który wbił się w klepisko. Meteoryt został sprzedany.

 

Źródło: polskie radio 24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy