Mecz Francja-Maroko. Znowu będą zadymy? Wydano specjalne ostrzeżenie

Artykuł
twitter.com/@CanadianKitty1 // Zrzut ekranu (twitter.com/@PLenFrance)

Pamiętamy zamieszki w kilku europejskich miastach, kiedy to poszczególne drużyny, walczące ze sobą podczas piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze, przegrały bądź przeciwnie - wygrywały. Aby ostrzec Polaków mieszkających we Francji, ambasada RP w Paryżu wystosowała specjalne ostrzeżenie. Zaleca się w nim unikanie zgromadzeń we francuskich miastach w trakcie oraz po meczu Francja-Maroko.

„Ostrzeżenie! Zalecamy Polakom przebywającym w większych miastach #Francja szczególną ostrożność podczas meczu #FIFAWorldCup2022 w środę 14.12. Prosimy o unikanie zgromadzeń na ulicach i bezwzględne stosowanie się do poleceń służb porządkowych”, brzmi treść ostrzeżenia.

Francuskie media informują, że około 2 tys. policjantów będzie pilnować porządku w Paryżu w środę wieczorem przed półfinałowym meczem Francuzów z Marokańczykami na mundialu.

Zobacz też: Zadyma i niepokój w Niderlandach. W roli głównej Marokańczycy [wideo]

W sobotę po wygranym meczu Maroko z Portugalią na ulicach Paryża marokańscy kibice hucznie świętowali zwycięstwo swojej drużyny. Na Polach Elizejskich doszło do starć z policją; zatrzymano około 90 osób naruszających porządek i uczestniczących w bójkach.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy