Zadyma i niepokój w Niderlandach. W roli głównej Marokańczycy [wideo]

Artykuł
zdjęcie poglądowe / canva.com

Policja dokonała szeregu aresztowań w stolicy kraju oraz w Hadze, gdzie świętujący zwycięstwo reprezentacji Maroka nad Portugalią w pucharze świata w piłce nożnej, wszczęli zamieszki, informują media.

Z informacji mediów wynika, iż świąteczna i spokojna atmosfera panuje w Rotterdamie w centralnej Holandii. Zwolennicy reprezentacji Maroka są licznie obecni, niosąc m.in. flagi tego kraju.

Sytuacja wymknęła się spod kontroli w Amsterdamie i Hadze, podaje dziennik „De Telegraaf”. W stolicy kraju policja interweniowała w kilku miejscach m.in. na Mercatorplein. Stołeczna policja informuje na Twitterze, iż zatrzymano kilka osób.

Niespokojnie było także na Vaillantlaan w Hadze, gdzie konieczna była interwencja specjalnych oddziałów policji i żandarmerii wojskowej. Portal NU poinformował w sobotę wieczorem, iż policja interweniowała również w dzielnicy Lombok w Utrechcie, gdzie agresywni kibice rzucali fajerwerkami w policję.

Ostatnie sukcesy marokańskiej reprezentacji za każdym razem kończyły się niepokojami i zamieszkami w niderlandzkich miastach, będącymi konsekwencją zachowań młodych kibiców. Policja interweniowała po meczu Maroko-Belgia w największych miastach, a podczas zamieszek w Rotterdamie rannych zostało dwóch policjantów.

Podobnie było po zwycięstwie Maroka nad Kanadą, a także po awansie Maroka, po zwycięstwie nad Hiszpanią, do ćwierćfinału.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy